LoL'de nasıl sakin kalabilirim?

Oyunu 3.5 yıldır oynuyorum ve 2 3 ay falan ara verdim aşırı kanser oluyordum, bugün tekrar girdim ve oyunda yine aşırı fazla kanser oldum ve sinirlendim. Hayat enerjimi sömürüyor oyun. Bir daha oynamayacağım diyorum, arkadaşlarımın oynadığını görünce oynayasım geliyor ve oynuyorum. Tekrar sinirleniyorum, sonsuz döngüye dönüştü.

Nasıl sakin kalacağım?
Öncelikle "nasıl sakin kalacağım?" sorusunu cevaplamadan önce kendine sorman gereken sorular var.

1. Sakinliğini bozan şey ne?
2. Oyuna ve oyundaki diğer insanlara davranışın nasıl?
3. Arkadaşların dışındaki oyunculara mı sinirleniyorsun?
4. Kendi yaptığın hatalara mı sinirleniyorsun?

Sakinliğini bozan şeyin kaynağına gitmelisin.

Kısacası belirli bir ligde saplanıp kalan insanların en büyük sorunları bu yukarıda saydıklarım denilebilir. "Takım kötü, Takım toxic, AFK var, Feedliyor...." gibi şikayetlere baktığım zaman en çok gördüğüm şey bu şikayeti eden kişinin de yeri geldiğinde benzer hatta aynı davranışları sergiliyor olması.

Koçluk yaptığım dönemde bir sürü Elmas aşağısı oyuncuyu inceleme fırsatım oldu ve hepsinde aşağı yukarı aynı problemler vardı. En çok da kendi başarısızlıklarını öfkeye vurmalarıydı. Takımdan şikayet edip aslında çok da farklı bir şey yapmamalarıydı.

Bir kaç basit şeyi anlamamız gerekiyor. Takımındaki diğer oyuncular da bizim gibi insan. Herkesin en iyi günü olmayabilir, dikkati dağılabilir, hata yapabilir. Profesyonel takımlarda bile oyuncular bolca hata yapıyorken orta liglerdeki bir insandan istikrarlı bir şekilde kusursuz bir oynanış sergilemesini beklemek saçma olur.

Kendimizi insanlara kin kusmak yerine eğlenmeye ve eğlenirken diğer insanları rahatsız etmemeye alıştırırsak her oyunu keyifli oynarız.

İşin içine nefret söylemi girmedikçe, küfürden ban yemezsin. Rahat ol.

Üst üste toxic olma. 3 maçta 1 olabilirsin. O şekilde ban yemen düşer. Ya da herkesi sustur.

Ama ben, sorunu West'e geçerek çözdüm. Türk yok. Mis. Oranın da Fransızları var. Anlamadığım için bir problem olmuyor :D
Bir kaç basit şeyi anlamamız gerekiyor. Takımındaki diğer oyuncular da bizim gibi insan. Herkesin en iyi günü olmayabilir, dikkati dağılabilir, hata yapabilir. Profesyonel takımlarda bile oyuncular bolca hata yapıyorken orta liglerdeki bir insandan istikrarlı bir şekilde kusursuz bir oynanış sergilemesini beklemek saçma olur.

Kendimizi insanlara kin kusmak yerine eğlenmeye ve eğlenirken diğer insanları rahatsız etmemeye alıştırırsak her oyunu keyifli oynarız.

İyi diyorsun ama daha bugün maçıma gelen, evrimini tamamlamamış hümanoid bir goril ile olan maçımdan 1 dakikalık kısmı anlatacağım.

Üst koridor Sylas v Nasus. Sylas bizim takımda, Nasus karşıda.

Bu ikisi fight deniyorlar. Sylas yeniliyor. Olabilir, kaybedebilirsin. Ama Nasus, fightı kazandı, Sylas'ı öldürdü, koridor Nasus'a doğru ittiği için Nasus koridora geldiğinde koridor Nasus'un tam istediği gibi kalacak. Bizim ormancı da gelip fazlalık olan minyonları biçiyor. İşin sonunda her iki tarafta da 3 dövüşçü, 3 büyücü minyon kalıyor.

Ben bunu West'de yapınca teşekkür ediyorlar. Ama TR'de yapınca yediğim küfrün biri bin para.

Master Yi fazlalık minyonları kestiği için, Sylas "Ben feed GG" diyip alt koridora gidip gidip öldü. Kazandığımız maçı kaybettik.

Şimdi ben nasıl sakin kalayım? Chate küfür etmem, ama içimden öyle bir küfür ediyorum ki.

Rank kasmaya çalışıyorum. Kazanıyorum, ama bu gibi adamlar yüzünden, "ona maç yok eğeğeğ" diyen sığırlar yüzünden kasamıyorum. Amumu ile West'te 10 maçta 1 yenilgim var, TR'de 4. Hiç birinde de kötü oynamadım. Hepsinde ben iyi oynayan taraftım. Objektif, farm, gang. Her şey mükemmel.

Ama maymunun biri gelip bütün emeğimi yok ediyor.

Ben nasıl sakin kalacağım :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı