LoL'de profesyonel oyuncu olmak

"saçma" - "aptalca" bunlar insanların fikirleri ama gerçekten olmak istiyorsan sana 2 video atacağım (orijinal kaynaklı, esporcuların anlattıkları) ve bu olaya kendi açımdan yorum yapıcağım. Şimdi gerçekten yapmak istiyorsan çok istemelisin bunu, yeteneğin kendi kendine gelişir. Yeteneği olmayan insanlarda çabalasa iyi yerlere gelebilir ama yeteneği olan insandan dahada fazla zorlanır büyük ihtimal. "Ultra yetenek" gibi bir şey yok varsa da şu anda adını çok çok iyi tanıdığımız "Faker, Dopa, Caps" gibi oyuncularda var. 1 günlük heves ile başlayacaksan bu iş olmaz öncelikle. Ve bunu yazdıysan EUW'da 30 level olman gerekiyor TR'de gerekirse challanger ol gene bir şey olmaz TR'de. Çünkü tüm dünyadaki insanların çoğu EUW gibi servere yerleşiyor ve gerçek rekabet orada. Ben bizzat kendi gözlerim ile gördüm ve bu Espor hedefi için bunlarla yüzleşiyorum. Şimdi şöyle düşün; EuW'da 10'larca Türk challangerleri varken neden bizi seçsinler? Bunu sorgula ve bahsetmek istediğim ciddiyeti anla. Eğer gerçekten olmak istiyorsan "8" saatini günlük ayırıp ve bunu sadece oyun oynayalım gelişiriz kafasıyla yaparsan kusura bakma ama olman %0 çünkü 8 saatini ayırıyorsan 8 saatin en az 2 saatini challanger replayları, kendi replaylarını bir tane not defterine yazıp kendi hatalarını not etmen ve eğer hatalarını bulamıyorsan challangerlere kadar gidip onların ezildiğin matchup'ta nasıl oynadıklarına bakman lazım. Oyun bilgini çok üst seviyede tut ve toxic bir insan olma, eğer toxic olursan seni neden takımına alsınlar ki insanlar? Takımın ruhunu emersin bildiğin ve 1 hafta kalmadan takımdan direk atılırsın. Aile desteğinide alman lazım aynı zamanda ve iyi internet, iyi bir bilgisayara sahip olman gerek. Her iyi bilgisayarı olan profesyonel olmuyor, strateji oyunu bu. İki insanın bir lanede karşılaşıp veya 4 insanın çatıştığı bir yer, karşının stratejisi veya oyunculuğu/yeteneği senden daha iyiyse her zaman o seni yener. Sende bu insanların üstlerine çıkıp o insanları geride bırakarak ilerlemen lazım. Ve hayatının LoL olması lazım denildiği gibi, elo hell'e düşersen paşalar gibi mesala ya çıkmaya çalışıcaksın ya da farklı hesap açıp bir daha 30 level'e kasacaksın. Ben şu ana kadar 4 tane 30 levele kadar hesap kastım. Bu işte sabırlı olup, her zaman pozitif düşünüp elinden geleni yaparsan olursun. Sana iki tane video daha atacağım bunlarıda izlersen bence dahada iyi olur;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ekstra olarak bu kadar fazla yazıyorum ama kafandaki soru işarertlerini cevaplamak için. Oyunu "eSporcu" olmak için oynarsan ne zaman lose alsan "Olamıyacak mıyım ya." diye diye artık gözlerinden yaş gelmeye başlar hedefin olduğundan dolayı, bundan dolayı ilk hedefin bir lige çıkmak olsun. Mesala örnek veriyorum Challanger. Elbette kolay bir şey değil ama eğer başarırsan öyle bir mutlu olabilirsin ki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı