LoL'de sesi açınca FPS düşüyor

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Bir defasında format attığımda kendi kendine düzelmişti, diğer formatlarda ise yine aynı problemi yaşadım.
LoL maçındayken Windows'tan sesi açınca/kısınca sol üstteki ses barı kapanana kadar FPS 80'e sabitleniyor. Kapanınca tekrar normale dönüyor.
(120 FPS sabit oynuyorum)
Tüm sürücüler güncel, arkada sistemi zorlayan bir işlem yok, bileşenler arızalı değil, aşırı ısınma yok, disk alanı dolu değil, FPS sabitleme ayarları işe yaramıyor, LoL onarım aracı işe yaramıyor, ticket atmak işe yaramadı, pencereli/tam ekran modu işe yaramıyor, dikey senkranizasyon işe yaramıyor.
Sistem: R7 5700X - 2X8 3600 MHz - RTX 3080
Çözümünü bilen var mı?

Son düzenleme:
Bir defasında format attığımda kendi kendine düzelmişti, diğer formatlarda ise yine aynı problemi yaşadım.
LoL maçındayken Windows'tan sesi açınca/kısınca sol üstteki ses barı kapanana kadar FPS 80'e sabitleniyor. 120 FPS sabit oynuyorum.

Çözümünü bilen var mı?
Normal bir olay diye biliyorum. Oyun sesini kapattığınızda FPS yükselir fakat bu kadar çok fark etmesi beni şaşırttı açıkçası.

LoL maçındayken Windows'tan sesi açınca/kısınca sol üstteki ses barı kapanana kadar FPS 80'e sabitleniyor. Kapanınca tekrar normale dönüyor.
(120 FPS sabit oynuyorum)
tüm sürücüler güncel, arkada sistemi zorlayan bir işlem yok, bileşenler arızalı değil, aşırı ısınma yok, disk alanı dolu değil, FPS sabitleme ayarları işe yaramıyor, LoL onarım aracı işe yaramıyor, ticket atmak işe yaramadı, pencereli/tam ekran modu işe yaramıyor,
Çözümünü bilen var mı?

Öyle bir ayar var mı bilmiyorum ama arka planda FPS sabitleme ayarı olabilir diğer oyunlardaki gibi, menüden bakın isterseniz.

Önerileri beğenmemek için mi konu açtınız?

Öyle bir ayar var mı bilmiyorum ama arka planda FPS sabitleme ayarı olabilir diğer oyunlardaki gibi, menüden bakın isterseniz.

Önerileri beğenmemek için mi konu açtınız?
Öneri değil, çözüm istedim. Ayrıca konuda FPS sabitleme ayarlarının işe yaramadığını belirtmiştim. Tabii ki beğenmeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı