LoL'de yüksek ping değerleri

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, başlıkta da gördüğünüz gibi normalde düşük LoL'de yüksek ve sabit olmayan bir ping değeri alıyorum. Mesela Speedtest'lerde 3 4 ping alırken (Ankara'da oturuyorum.) LoL'de bir anda 80'lere çıkıyor 50'ye iniyor 180'lere çıkıyor 30'a iniyor sonra 400 e vs. yükseliyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuzsa kanal taramadan uygun kanal, mesafe gibi şeylerin optimizasyonu. Kabloluysa kırık var mı vs kontrolü dışında çok bir seçenek yok.

Arkadaşlar selam, başlıkta da gördüğünüz gibi normalde düşük LoL'de yüksek ve sabit olmayan bir ping değeri alıyorum. Mesela Speedtest'lerde 3 4 ping alırken (Ankara'da oturuyorum.) LoL'de bir anda 80'lere çıkıyor 50'ye iniyor 180'lere çıkıyor 30'a iniyor sonra 400 e vs. yükseliyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Speedtest üzerinden en yakınınızda bulunan sunucuya atılan ping 3 - 4 oluyor. Sunuculardan İstanbul'u seçip öyle deneyin gerçeğe en yakın ping değerlerinizi görebilirsiniz. Oyunda ping artması durumunun ise birden fazla sebebi vardır. Bunlar şu şekilde;

- Wifi ile bağlanıyorsanız ortamda bulunan frekans dalgalanmaları pinginizi etkileyebilir.
- Başka bir cihazdan internetinize kablosuz olarak bağlanılıyorsa.
- Modem
- Hat durumu
- Oyunun sunucularındaki bir arıza.​

Anlık ping artışı bende de oluyordu. Bu videodaki işlemlerle sorunu çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kablosuzsa kanal taramadan uygun kanal, mesafe gibi şeylerin optimizasyonu. Kabloluysa kırık var mı vs kontrolü dışında çok bir seçenek yok.

Hocam kablosuz bağlanıyorum modem ile bilgisayarım arasındaki mesafe kısa uygun kanalıda kontrol ederim.
Speedtest üzerinden en yakınınızda bulunan sunucuya atılan ping 3 - 4 oluyor. Sunuculardan İstanbul'u seçip öyle deneyin gerçeğe en yakın ping değerlerinizi görebilirsiniz. Oyunda ping artması durumunun ise birden fazla sebebi vardır. Bunlar şu şekilde;

- Wi-Fi ile bağlanıyorsanız ortamda bulunan frekans dalgalanmaları pinginizi etkileyebilir.
- Başka bir cihazdan internetinize kablosuz olarak bağlanılıyorsa.
- Modem.
- Hat durumu.
- Oyunun sunucularındaki bir arıza.​

Hocam İstanbul'un sunucularına bağlanıp da bir Speedtest yaptım 9-10 ping arası çıkıyor.
Anlık ping artışı bende de oluyordu. Bu videodaki işlemlerle sorunu çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler hocam deneyeceğim.
Arkadaşlar selam bugün dedikleriniz hepsini yaptım fakat sadece LoL'de değil tüm oyunlarda aşırı derecede bir ping değeri alıyorum Frankfurt'a da bağlanıp bir Speedtest yaptım 53 ping değeri çıktı ama dediğim gibi oyunlarda aşırı bir ping değeri alıyorum nasıl çözebilirim acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı