Çözüldü LoL'e girerken siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

King Winner

Hectopat
1 aydır LoL girmiyordum bir bakayım dedim ama karşıma bu siyah ekran hatası çıktı. Ne yaparsam yapayım çözülmedi; mesela bu hatada başkaları uyumluluk Modu'nu Windows Vista (service pack 2)'ye aldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak çözmüş ama bu bende işe yaramadı. Eğer bilen birisi varsa lütfen yanıt yazsın, biraz daha net anlaşılması için SS'i:

1631284939825.png

• Masaüstündeki League of Legends simgesine sağ tıklayıp özellikler deyin.
  • Dosya konumunu aç dedikten sonra (rads) klasörüne girin.
  • Açılan sayfada (System) klasörüne girin.
  • (user. Cfg) dosyasını bulup sağ tıklıyoruz ve birlikte aç diyoruz. Not defterini seçip tamam deyin.
  • leagueclientoptın = yes yazan yerde (yes) silip (no) yazıyoruz ve kaydedip çıkın.
Sonra kısayola sağ tıkla uyumluluktan Windows 7 yapıp aşağıda "yönetici olarak çalıştır" tik koy.
Oyunu aç aynı hatayı alırsan uyumluluğu iptal et yani kutudaki tiki kaldır oyunu öyle aç oyun ayarlarından > tasarruf modunu aç.

Arkadaşın birisi böyle çözmüş ama. Buna bakabilirsiniz eğer olmazsa oyunu silip tekrar kurar mısın?

@King Winner, dosyalar da eksik kurulmuş olabilir. Oyunu silip tekrar yükler misin?

Oyunu silip yeniden indirdim ve sorun çözüldü... Dediğiniz gibi oyunun herhangi bir dosyasıyla oynamadım ama yüklerken bana oyunun yüklendiğini değil, onarıldığını söyledi... Eğer ki benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ayrıca da Uyumluluk Modu'nu Windows Vista Service Pack 2'ye almasına rağmen sorunu çözülmüyorsa yaptıklarımı yapabilirler, cevap için teşekkürler.

Saygılar...

Geri
Yukarı