LOL'e Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Halic

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba dostlar bugün bahsedeceğim konu LOL'e başlayacak kişiler için tavsiyeler olacak. (6 yıllık LOL geçmişine sahibim)
1- Kesinlikle TR serverinde oyuna başlamayın çünkü TR'de genelde yeni oyuncu olmuyor hepsi smurf oluyor bunun yerine EU West'te oyuna başlamanızı tavsiye ederim.
EU West'teki yeni açılan birçok hesap yeni oyuncular tarafından oluyor ve birçok kişi berbat denilecek kadar kötü oynuyor bu sayede hızlıca oyunu öğrenebilirsiniz.
Neredeyse toxic oyuncular hiç denilecek kadar az bulunuyor. Alacağınız ping değerleri aşağı yukarı 50-100 arası olur.
2-Öğretici video çeken kanallardan izleyerek oyunu kavrayabilirsiniz. Bu kanalların arasından önereceğim kanal ise Apophis'tir.
3-Elinizden geldiğince şampiyon havuzunuzu geniş tutun. (Sadece bir karakter üzerine odaklanıp OTP olmayın karakteriniz banlanırsa eliniz ayağınıza dolaşır)
4-Genellikle yeni başladıysanız support oynamayın adam akıllı ADC gelmeyeceği için oyunları kaybetme ihtimaliniz çok yüksek olur.
5-Takıma yönelik şampiyonlar almayın yani tek başına taşıyabilecek şampiyonlar tercih etmeye çalışın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba dostlar bugün bahsedeceğim konu LOL'e başlayacak kişiler için tavsiyeler olacak. (6 yıllık LOL geçmişine sahibim)
1- Kesinlikle TR serverinde oyuna başlamayın çünkü TR'de genelde yeni oyuncu olmuyor hepsi smurf oluyor bunun yerine eu West'te oyuna başlamanızı tavsiye ederim.
Eu West'teki yeni açılan birçok hesap yeni oyuncular tarafından oluyor ve birçok kişi berbat denilecek kadar kötü oynuyor bu sayede hızlıca oyunu öğrenebilirsiniz.
Neredeyse toxic oyuncular hiç denilecek kadar az bulunuyor. Alacağınız ping değerleri aşağı yukarı 50-100 arası olur.
2-öğretici video çeken kanallardan izleyerek oyunu kavrayabilirsiniz. Bu kanalların arasından önereceğim kanal ise apophis'tir.
3-Elinizden geldiğince şampiyon havuzunuzu geniş tutun. (Sadece bir karakter üzerine odaklanıp otp olmayın karakteriniz banlanırsa eliniz ayağınıza dolaşır)
4-Genellikle yeni başladıysanız Support oynamayın adam akıllı adc gelmeyeceği için oyunları kaybetme ihtimaliniz çok yüksek olur.
5-Takıma yönelik şampiyonlar almayın yani tek başına taşıyabilecek şampiyonlar tercih etmeye çalışın.

Birkaç madde de ben ekleyeyim :)

6-Sakinliğinizi korumaya çalışın. Birisi size ana bacı sövse bile hiçbir şey demeyip oyun sonunu bekeyin. Oyun sonu ekranda onu küfürden veya morla bozmak vs. her ne yaptıysa doğru biçimde reportlarsanız ban yeme olaılığı artar. LOL rapor sistemi çoğunlukla yapay zeka ya bağlı. Örnek: Bir adamı küfürden rapor ettiğinizi varsayalım. Yapay zeka o maçın sohbet geçmişine bakıp küfür arıyor (diye biliyorum) sonra da manuel olarak ne kadar ban yiyecek perma mı 14 gün askıya alınacak mı gibi işlemler yapılıyor.

7-Oyuna girdiğinizde chate /sustur all yazmanızı tavsiye ederim. Bu chati susturur ve takım oyuncularınızın ve rakip takımın chate yazdıklarını görmenizi engeller. (Benim tavsiyem bunu yapın)

8-Dereceli maçlarda şampiyon denemeyin. Arkadaşında dediği gibi şampiyon havuzunuz geniş olsun. Yoksa alacağınız karakter banlanırsa bu sizin için hiç iyi olmaz.

6-Sakinliğinizi korumaya çalışın. Birisi size ana bacı sövse bile hiçbir şey demeyip oyun sonunu bekeyin. Oyun sonu ekranda onu küfürden veya morla bozmak vs. her ne yaptıysa doğru biçimde reportlarsanız ban yeme olaılığı artar. LOL rapor sistemi çoğunlukla yapay zeka ya bağlı. Örnek: Bir adamı küfürden rapor ettiğinizi varsayalım. Yapay zeka o maçın sohbet geçmişine bakıp küfür arıyor (diye biliyorum) sonra da manuel olarak ne kadar ban yiyecek perma mı 14 gün askıya alınacak mı gibi işlemler yapılıyor.

7-Oyuna girdiğinizde chate /sustur all yazmanızı tavsiye ederim. Bu chati susturur ve takım oyuncularınızın ve rakip takımın chate yazdıklarını görmenizi engeller. (Benim tavsiyem bunu yapın)

8-Dereceli maçlarda şampiyon denemeyin. Arkadaşında dediği gibi şampiyon havuzunuz geniş olsun. Yoksa alacağınız karakter banlanırsa bu sizin için hiç iyi olmaz.

Devamını getirdiğiniz için teşekkürler.

Kesinlikle oyunu iyi kötü oynamaya başlayana kadar TR serverında devam edin. Bunun nedeni West sunucusunda yeni hesap açıp kasanlar da %90 Türk. EU West'in Platinium Elo'ya kadar size tek artısı +70MS olacaktır. Kaliteli oyunların dönmesini beklemeyin. Öğretici kanallardan video izleyin, ama bu izleyeceğiniz adam Westte Plattan çıkabilen biri olsun. YouTube'da şu an profesyonel ya da geçmişte profesyonel olan birçok kişi içerik yapıyor. Onları izleyin. Her şampiyonu oynayın, karşınızdayken ne yapabileceğini öğrenin. Support'da gelirse oynayın, her yerde oynayın. Oyunun en önemli rollerinden biri de Support. Bunu unutmayın. Lig atlamaya çalışmıyorsunuz, taşıyıcı (carry) şampiyonları spamlamanıza gerek yok. LOL bir takım oyunudur. Rolünüzün gerektirdiği şekilde oynayın, seçim yapın.
Son olarak da, mümkünse başlamayın.

Geri
Yukarı