Steam Lovecraft türü nedir?

Melys

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
1680676158989.png

Steam bu etikete sahiip oyunlar gördüm tam olarak ne demek oluyor?

Teşekkür ederim korkudan uzak olduğumu başka türlü belli edemezdim sanırım :D. Okuyacağım bu kadar seviliyorsa.

Nasıl Tolkien'in elflerin, hobbitlerin cirit attığı orta dünya türü varsa Lovercraft'ın da kendine özgü korku teması var. En popüler örneği Cthulhu'dur mesela.
Tolkien çok severim hikayeleri dahil okumaya çalışırım ama lovecraft ile defa duyuyorum. Merak ettim önerinizi okuyacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tolkien çok severim hikayeleri dahil okumaya çalışırım ama lovecraft ile defa duyuyorum. Merak ettim önerinizi okuyacağım.

Çok sağlamdır, kitaplar zaten klasik de oyunları da bayağı hoş. Elder Scrolls serisi oyunlarda bile Lovecraft esintilerine çok fazla rastlayabiliyorsun.

Gizemli, kuşkuya sebebiyet veren, genelde hafif romanımsı korku türevi oyunlar. Tavsiye ederim, garip bir tarzı oluyor. Öneririm. Ama oynadığım oyunlardan yola çıkarak, tamamen korku tabanlı olduğunu söyleyemem.

Lovecraftian korku veya kozmik korku türü evrenin büyüklüğü ve bilinmezliği karşısında insan yaşamının anlamsız ve küçük olduğunu ve bunun sebep olduğu kaygı ve hiçlik duygusunu konu alır yanı lovecraft temalı oyunların özü budur

Geri
Yukarı