Low Blue Light kullanıyor musunuz?

183206

Megapat
Makaleler
1
BENQ GW2270 21.5 inç 60 Hz monitör kullanmaktayım. Akşamları monitörümden low blue light multimedia -30%'u kullanmadan bilgisayar başında vakit geçiremiyorum. Ekran parlaklığını 50'ye düşürsem de low blue light kadar rahat edemiyorum. Standart ayarda yani low blue light olmadan oyun bile oynayamıyorum. Sabahları low blue light kullanmak sıkıntı oluyor çünkü parlaklığı 100 yapsam da standart ayardakinin 60-70'i kadar falan parlaklık veriyor. Odama güneş vurunca standart yapmaktan başka bir seçeneğim kalmıyor. Ekranı birazcık sarartıyor fakat normale alınca da bu sefer etraf çok maviymiş gibi geliyor, çok çabuk alıştım ben. Benden başka bu ayarı seven, kullanan var mı?

Yazı yazarken kullanıyorum ben genelde, beyazın çok fazla olduğu yerlerde güzel olabiliyor, odanın lambasını yakınca ihtiyaç olmuyor akşamları normal kullanımda.

Canlı derslerde ya da odam karanlık olunca kullanıyorum. Oyunlarda kullanmıyorum.

Özellikle canlı derste çok işe yarıyor. Açmadığım zaman baş ağrılarım oluyordu artık olmuyor.

Geri
Yukarı