Çözüldü Low Level Format sonrası HDD 14.98 GB görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar bilgisayarıma yakın zamanda Low Level Format işlemi uyguladım sonra Windows'u kuracaktım ki D diski biçimlendirilmiyor ve ben de biçimlendirilen diske Windows kurdum. Sonra masaüstüne geldiğimde D diskimin olmadığını fark ettim. Windows + X ile disk yönetimine girdim ve diskimi biçimlendirebildim diski biçimlendirdikten sonra diskimin kapasitesi 15 GB olarak görünüyor. Bunun için ne yapmalıyım? Çözümü var mıdır yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki şu yazılım ile sıkıntılı partisyonu silip tekrar oluşturmayı dener misin tekrar hocam? Windows'un disk bölümleyicisi bazen istenilen sonucu vermeyebiliyor.

Hocam merhabalar öncelikle kusura bakmayın en baştan başlamak gerekirse yedeklerim için flash bellek takılı idi bilgisayara ve flash belleğin boyutu 16 GB ve ben bunu sürekli D diski sanıp biçimlendirdim içindeki verilerim gitti maalesef :( şu anda 115 GB bölüm'ü buldum ve biçimlendirerek o bölümü açmayı başardım.
O zaman disk bayağı sıkıntılı dostum. En kısa zamanda verilerini farklı bir diske naklet derim.
Low Level Format bile çare olmadıysa o diskin ömrü bitmiş demektir.

Yok hocam siz beni anlamadınız Low Level Format sonrası D ve C diskini görüyordu ama şimdi D diski 14.98 GB C diski normal olarak 117 GB olarak gözüküyor.

Yok hocam siz beni anlamadınız Low Level Format sonrası D ve C diskini görüyordu ama şimdi D diski 14.98 GB C diski normal olarak 117 GB olarak gözüküyor.
Peki şu yazılım ile sıkıntılı partisyonu silip tekrar oluşturmayı dener misin tekrar hocam? Windows'un disk bölümleyicisi bazen istenilen sonucu vermeyebiliyor.

Hocam merhabalar öncelikle kusura bakmayın en baştan başlamak gerekirse yedeklerim için flash bellek takılı idi bilgisayara ve flash belleğin boyutu 16 GB ve ben bunu sürekli D diski sanıp biçimlendirdim içindeki verilerim gitti maalesef :( şu anda 115 GB bölüm'ü buldum ve biçimlendirerek o bölümü açmayı başardım.

Çözüm
Geçmiş olsun hocam yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı