LPG’nin Geleceği

Pierry

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar babam LPG ustası ve iş yeri var. Bu LPG'nin ömrü ne kadardır sizce? Yani elektrikli araçlar çoğalmaya başlayınca bu çok büyük LPG markaları ne hamle yapacaktır? Örneğin Atiker, Lovato, BRC, Zavoli ve Wentgas gibi. Yani güzel bir üniversiteden mezun olamazsam baba mesleği yapacağım. Çocukluğumdan beri babamın yanında çalışırım, en az babam kadar biliyorum. Ama tek sıkıntı işin geleceği. İşin gelir kısmı bana çokça yeter de artar bile, Allah'a şükür iyi kazanıyoruz.

Arkadaşlar babam LPG ustası ve iş yeri var. Bu Lpg'nin ömrü ne kadardır sizce? Yani elektrikli araçlar çoğalmaya başlayınca bu çok büyük LPG markaları ne hamle yapacaktır? Örneğin atiker, lovato, brc, zavoli ve wentgas gibi. Yani güzel bir üniversiteden mezun olamazsam baba mesleği yapacağım. Çocukluğumdan beri babamın yanında çalışırım, en az babam kadar biliyorum. Ama tek sıkıntı işin geleceği. İşin gelir kısmı bana çokça yeter de artar bile, Allah'a şükür iyi kazanıyoruz.

Türkiye'de LPG işi bitmez bence. Çünkü hem benzin-mazot fiyatı hem de elektrikli araçların pahalılığı insanları sürekli eski model araçları ve LPG'li araçları almaya zorluyor.

Fazla sıkıntı etme kendine. Türkiye hızla fakirleşen bir ülke. Dışarıdaki teknoloji bu ülkeye geç ve kısmi olarak geliyor. Ben Türkiye'nin elektrikli araçlara kolay kolay geçiş yapabileceğine inanmıyorum.

İktidardakiler sağ olsun yol köprüye devam kendi Vatan'ı hariç herkese yararı olan partiden ne beklenirdi zaten Allah sonumuzu hayır etsin 10 yıldır mültecilerle yaşıyoruz ve onlara 37 milyon dolardan fazla harcama yapacağımıza ülkeyi ekonomiyi güçlendirseydik böyle olmazdı.
Şahsi görüşüm alaattin çakıcının iktidara gelmesi o zaman Amerika'yı bile çökertir alaattin abi :D

İktidardakiler sağ olsun yol köprüye devam kendi Vatan'ı hariç herkese yararı olan partiden ne beklenirdi zaten Allah sonumuzu hayır etsin 10 yıldır mültecilerle yaşıyoruz ve onlara 37 milyon dolardan fazla harcama yapacağımıza ülkeyi ekonomiyi güçlendirseydik böyle olmazdı.
Şahsi görüşüm alaattin çakıcının iktidara gelmesi o zaman Amerika'yı bile çökertir alaattin abi :D
O kadar haklısınız ki.

Konu LPG'den siyasete gelmiş hemen değiştirelim.

Bence bi' 10 yıl daha LPG iş görür. Ama geleceği göremiyoruz 10 yıldan sonra ne olur bilinmez.

Hocam ben benzine geçiş yaptım. LPG fiyatları çok arttı. Artık benzinle sürüyorum hemen hemen aynı fiyata geliyor ve motor için daha sağlıklı. Böyle giderse LPG'nin ömrü biter.

Geri
Yukarı