LPG'ye 23 Kasımdan İtibaren 5 Kuruş Zam

Akaryakıt zamlarından sonra araç kullanmaya devam edecek misiniz ?

• Evet kullanmaya mecburen devam edeceğim.

Oy: 13 72,2%
  • Hayır toplu taşımayı kullanmayı düşünüyorum.

Oy: 5 27,8%

• Oy verenlerin toplamı
    18
Son cümlen tamamen ayrı bir dünya zaten :) Allah'a şükür bizim durumum az çok iyi.
Ama asgari ücret ile çalışıp kirada oturan ve İnstagram hesabında "Nusret Steak House" başlıklı fotoğraflar gördüğüm insanlar var. Hal böyle olunca acırlar mı halka? Acımadan geçirirler elbet vergiyi.

Şuan enflasyon da tavan yapmış durumda zaten, eskiden insanlar az kazanıyor ama bir şeyler alabiliyordu. Şuan hala az kazanıyoruz ama hiçbir şey alamıyoruz asgari ücret ile :)
Asgari ücrete yapılan zam ise hiçbir fayda sağlamadı, keşke hiç yapılmasaydı.

Asgari ücret yıllardan beridir artmıyor zaten, enflasyona göre düzenleme geliyor. Bence Euro Dolar falan kullansak da bari zam geldiğinde etkisi olsa diyorum ama o da olmaz Dolar'ı alıp kullanamazsın öyle para basamazsın, hadi sana dolar basma imkanı verdiler sen de fazla fazla bastın doların değerini düşürdün ne olacak o zaman o da olmaz. Yapacak bir şey yok, sonumuz hayrolsun. Başta ekonomiden, bilimden, üretimden anlayan insanlar olması gerekirken, ticaret yapar gibi satmaktan başka birşeyden anlamayan adamlar var. Hadi sattın o paralarla, üretime, bilime ağırlık verilseydi ama olmaz böyle. Yatlar, gemicikler daha önemli tabiki.

Asgari ücret yıllardan beridir artmıyor zaten, enflasyona göre düzenleme geliyor. Bence Euro Dolar falan kullansak da bari zam geldiğinde etkisi olsa diyorum ama o da olmaz Dolar'ı alıp kullanamazsın öyle para basamazsın, hadi sana dolar basma imkanı verdiler sen de fazla fazla bastın doların değerini düşürdün ne olacak o zaman o da olmaz. Yapacak bir şey yok, sonumuz hayrolsun. Başta ekonomiden, bilimden, üretimden anlayan insanlar olması gerekirken, ticaret yapar gibi satmaktan başka birşeyden anlamayan adamlar var. Hadi sattın o paralarla, üretime, bilime ağırlık verilseydi ama olmaz böyle. Yatlar, gemicikler daha önemli tabiki.

AB ülkesi olursak belki daha da iyi olur şartlar :)

AB ülkesi olursak belki daha da iyi olur şartlar :)

Olmaz, Yunanistan'a bak, Romanya'ya bak, Bulgaristan'a bak bizdeki gibi maaşları var, yani Euro kullanıyorlar diye fazla kazanmıyorlar. Tek şey var, bilim, bilim, bilim, kaliteli insan, okuyan insan kültürlü insan şart, başka yolu yok.

Edit:
Ayrıca @BilgisayarKurdu Avrupa ile aynı fiyatta olduğu için vergi azdır zannetmiştim(Yani Avrupa'da bu kadar vergi alınmaz demiştim) ama bizde de Avrupa'da ki kadar vergi varmış, bu adaletsizlik gerçekten. Çünkü baktığımız zaman biz hem az kazanıyoruz hem de Avrupa'da en çok asgari ücretli çalışanı olan ülkelerde birinciyiz. Hakikaten soyuluyoruz, haklısınız.

Son düzenleme:
Hak verdiğin için teşekkür ederim :) Mevzu tamamen ; "Halk kaç para kazanıyor ve kazandığı para ile ne satın alabiliyor?" bununla alakalı. Halk kazanmadığı ve bir şeyler satın alamadığı halde vergi düzeylerinde rekor dönemleri yaşıyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı