LPX ne demek?

Bugra1

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler,

Toplamayı düşündüğüm sisteme RAM arıyorum. Corsair Vengeance RGB Pro almayı düşünüyordum. 960 970 TL civarlarına 3600MHz olan versiyonunu bulabiliyoruz. Ama Corsair Vengeance LPX 3600MHz olan model 750TL civarlarına geliyor. F/P sistem toplamaya çalıştığım için bu daha mantıklı gibi gözüküyor. Buradaki LPX ne anlama geliyor? İşlemci Ryzen 3600X almayı planlıyorum. Anakart henüz karar veremedim onun için de ayrı bir konu açacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerindeki soğutma bölümünün PRO modeline göre biraz daha aşağı kalitede olan versiyonu. Ayrıca boyut olarak da biraz daha küçük, işlemci soğutucularla sıkışmasını engellemek için. Fiyat farkı ondan kaynaklı.

Corsair, boyutu ufak olan RAM'lerine LPX diyor. Bazı RAM'ler büyük olduğundan bazı soğutucular ile çakışabiliyor.
Üzerindeki soğutma bölümünün PRO modeline göre biraz daha aşağı kalitede olan versiyonu. Ayrıca boyut olarak da biraz daha küçük, işlemci soğutucularla sıkışmasını engellemek için. Fiyat farkı ondan kaynaklı.
Sorun yaşar mıyım peki? Görüntüden çok performansı amaçlıyorum. Tek olay soğutmaysa ram çok ısınan birşey değil zaten ama ne kadar ısındığını hiç test etmedim :D

Şu an benim kullandığım RAM'ler demek 😁 Cooler Master Hyper T4 ile diğer RAM'ler sığmadığı için almıştım oyuncak gibi sanki ufacık 😂3600'de kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. Boyu değil işlevi önemli🤭

Geri
Yukarı