Lua nereden öğrenilir?

Local Cahpe

Hectopat
Yer
Bursa
Kolay bir dil olduğunu biliyorum. Eğlence amacıyla başlıyorum, beni kendine çeken bir dil olursa kendimi geliştirir ya da başka dillere yönelirim.
Daha önce kod dilleriyle işim olmadı, peki nasıl ve nereden öğrenebilirim?
YouTube'da birkaç İngilizce video izledim ama hiçbir şey anlatılmıyordu.

Zamanında ben de öğrenmek istemiş ve internetten kaynaklara bakmıştım. Türkçe kaynak olarak neredeyse hiçbir şey bulamadım. Yabancı kaynaklara bakacaksanız Udemy'e bakabilirsiniz.

MTA server açmaya mı niyetlendin hocam :D
Oda olabilir ya :D arkadaşımında biraz bilgisi vardı belki beraber birşey yaparız diye öğrenmeyi düşünmüştüm :D.

Zamanında ben de öğrenmek istemiş ve internetten kaynaklara bakmıştım. Türkçe kaynak olarak neredeyse hiçbir şey bulamadım. Yabancı kaynaklara bakacaksanız Udemy'e bakabilirsiniz.
Öğrenebildinizmi? Türkçe kaynaklar yok diyen haklı çıkar, para getirisi az ve popüler olmadığı için kimse yönelmiyor.

Oda olabilir ya :D arkadaşımında biraz bilgisi vardı belki beraber birşey yaparız diye öğrenmeyi düşünmüştüm :D.

Öğrenebildinizmi? Türkçe kaynaklar yok diyen haklı çıkar, para getirisi az ve popüler olmadığı için kimse yönelmiyor.
Peşini bırakmazsan ve yeterli seviyede İngilizce biliyorsan muhtemelen öğrenirsin. Ben peşini bıraktığım için öğrenemedim. (Üşendim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı