Lubuntu ses açtığımda ekrana bir şey gelmiyor

GNU or NOT

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar lubuntu 18.04 işletim sistemini kullanıyorum ama sesi açtığımda veya kıstığımda ekranda bir şey çıkmıyor hani ses açtığınızda ses seviyesini gösteren küçük bir pencere çıkar ya işte o çıkmıyor bilen varsa lütfen yazsın çok sinir bozucu.

Arkadaşlar lubuntu 18.04 işletim sistemini kullanıyorum ama sesi açtığımda veya kıstığımda ekranda bir şey çıkmıyor hani ses açtığınızda ses seviyesini gösteren küçük bir pencere çıkar ya işte o çıkmıyor bilen varsa lütfen yazsın çok sinir bozucu.

Hocam lubuntu cidden çok yavan bir işletim sistemi. Amatörler için pek uygun değil çünkü xfce4 gibi daha kapsamlı DElerin sundğu her özelliği sunmuyor. Ayrıca lubuntu çok eski bilgisayarlar için yani xfce4 nispeten daha uygun bir seçim olacaktır.

O dediğin Lubuntu'nun varsayılanında olmaz, ille Lubuntu kullanacaksanız alttaki paketi kurun, ayarlarından dediğiniz ses seviye ekranını görünür yapın.
Kod:
sudo apt install volumeicon-alsa

Bunun başlangıçta çalışması için "LXSession için varsayılan uygulamalar" aracına volumeicon yazın.

Tuşla açtığınızda ve araç çubuğundan sürükleyerek değiştirdiğinizde iki durumda da oluyor mu?
her türlü bir şey çıkmıyor
O dediğin Lubuntu'nun varsayılanında olmaz, ille Lubuntu kullanacaksanız alttaki paketi kurun, ayarlarından dediğiniz ses seviye ekranını görünür yapın.
Kod:
sudo apt install volumeicon-alsa

Bunun başlangıçta çalışması için "LXSession için varsayılan uygulamalar" aracına volumeicon yazın.
her dediğinin aynısını yaptım ama sadece panelde ses ikonu çıktı hala ses açmaya bastığımda ekrana birşey çıkmıyor

aynısını yaptım

O halde alttaki komutu uçbirime girin ve "LXSession için varsayılan uygulamalar" aracından volumeicon yazısını silin yerine pnmixer yazın.
Kod:
sudo apt purge volumeicon-alsa -y ; sudo apt install dunst libnotify-bin pnmixer -y

Ayrıca panelde bulunan Pnmixer aracını açın, ayarları resimdeki gibi yapın.
pnmixer.png

aynısını yaptım

Ayrıca bildirim arayüzünü beğenmezseniz, önceki işlemi yaptıktan sonra alttaki komut ile daha gösterişli görüntü elde edersiniz.
Kod:
sudo apt remove dunst -y ; sudo apt install xfce4-notifyd -y

Son düzenleme:
O halde alttaki komutu uçbirime girin ve "LXSession için varsayılan uygulamalar" aracından volumeicon yazısını silin yerine pnmixer yazın.
Kod:
sudo apt purge volumeicon-alsa -y ; sudo apt install dunst libnotify-bin pnmixer -y

Ayrıca panelde bulunan Pnmixer aracını açın, ayarları resimdeki gibi yapın.
Eki Görüntüle 644953

Ayrıca bildirim arayüzünü beğenmezseniz, önceki işlemi yaptıktan sonra alttaki komut ile daha gösterişli görüntü elde edersiniz.
Kod:
sudo apt remove dunst -y ; sudo apt install xfce4-notifyd -y
ALLAH senden razı olsun var ya 6 aydır bunun için uğraşıyorum bir türlü çözüm bulamadım bir sen buldun iyi ki ALLAH seni benim karşıma çıkarmış .

Yeni konular

Geri
Yukarı