Lucky Patcher Güvenli midir?

Sametowskii

Hectopat
Daha fazla  
Lucky Patcher güvenli midir? Alight Motion diye bir edit programi var ve özel efektler için para ödemeniz gerekiyor. Lucky Patcher sayesinde bedavaya kullanabiliyorum ama güvenli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lucky Patcher güvenli midir? Alight Motion diye bir edit programi var ve özel efektler için para ödemeniz gerekiyor. Lucky Patcher sayesinde bedavaya kullanabiliyorum ama güvenli midir?
Sıkıntı yaşamadım hiç.

Lucky patcher ve kullanımı çok kolay bir uygulamadır. Reklamları engellemek ve ücretsiz lucky patcher için genellikle şanslı yamalar kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lucky patcher ve kullanımı çok kolay bir uygulamadır. Reklamları engellemek ve ücretsiz lucky patcher için genellikle şanslı yamalar kullanıyorum.

Konuyu geri canlandırmışsın ama yine de yazayım. Reklam önlemek için Lucky Patcher uygulamasını kullanmanızı önermiyorum, programın asıl amacı çevrimdışı uygulamalarda hile yapabilmek örneğin; Hill Climb Racing, Temple Run, Subway Surfers... Reklam önlemek istiyorsanız (telefonlarda) 4 seçeneğiniz var. Bunlar sırasıyla:
1- Adaway (root gerektirir)
2- DNS66, Blokada, Adguard gibi lokal VPN uygulamaları (root gerektirmez, VPN açar ve aynı anda 2 VPN kullanılamaz.)
3- Adguard DNS gibi filtreli DNS'ler (önerim budur. Böylece hiçbir yerde reklamlar yüklenmez ancak DNS sunucusundan ara sıra yavaşlama hissedebilirsiniz.)
4- Üçüncü parti uygulamalar sayesinde dosyanın içeriği ile oynamak. (En güvenilmezi budur, kodları siz elle değiştirmiyorsunuz.)

// Işlevleri.
1.1- Adaway uygulamasının amacı telefonda bulunan hosts (Windows'taki gibi) dosyasını değiştirip, reklam URL'lerini sıralayarak reklam çıkmasını önlemektir. Şarj tüketimine ekstra etkisi olmaz.
2.1- Bu uygulamalar Adaway'den bildiğiniz feyzalmış. Hosts dosyasına Superuser (root) ile erişiminiz olmadığı durumlarda VPN açıp ikinci bir hosts dosyasından filtreleme yapıyorlar. VPN açtıklarında bir sunucuya erişim sağlamadan telefon içinde filtreleme yapıp tekrar size sundukları için şarja etkisi yüksek derece olsa da işlevlerini sağlıyorlar.
3.1- DNS'lerin kendi içindeki filtreleri sayesinde sizin erişmek istediğiniz sunucudan gelen reklamlar filtrelenir ve bu telefonunuzda yapılmadığından şarja etkisi yoktur. Kullanımını öneririm. Adguard DNS sırf reklam için üretildiğinden bunu öneriyorum ancak zararlı siteler(malware) gibi siteler için özel DNS'ler de bulunur, örnek: Quad9, Quad101...
3.2- DNS çalışma mantığı için basit bir görsel
4.1- Uygulamaların classes.dex dizinine erişim sağlar. Reklamlar uygulamalara gömülüdür ve bazı programlar bu gömülü dizini silerek reklamlardan kurtulur. Ancak uygulamaya entegre ettiği başka neler olduğu bilinmediğinden önerilmez.
4.2- Uzun süredir piyasada varlığını sürdürdüğü için Lucky Patcher'a güveniyorum.

Edit: Yeni yazım düzeltmenin berbat sonuçları yüzünden elle düzeltme tekrar yapıldı.

Kendi başına Lucky Patcher bir araçtan başka bir şey değil ve bu nedenle doğası gereği yasadışı değil fakat Lucky Patcher'ın en yaygın uygulamaları (lisans doğrulaması kaldırma, ücretsiz uygulama içi satın alımlar, Play Store'u Mod'lamak) yasa dışıdır ve aslında hırsızlığa girer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı