Lüks saatler nerede ucuza satılır?

ubeyde37

Femtopat
Daha fazla  
İnternetten emporio armani AR11202 model saati almak üzere araştırıyordum. Cimri Akakçe tarzi sitelerde fiyat karşilaştirmasinda ayni saatin armada, atsu, natsu vb. saatçilerde saat konusunda güvendiğim saat&saat sitesine göre 3/1, 2/1 fiyatında listelenmiş. Bu siteler nasıl bu kadar ucuza satabiliyor? İşin icinde bir dümen oldugunu düşünerek foruma yazma gereği duydum. Bu ucuzcu sitelerden almaktansa pazardan alsam (!) bir fark yaşar mıyım? Herkese iyi forumlar.

Ürünün cimri.com fiyat listesi: https://www.cimri.com/kol-saatleri/...i-ar11202-erkek-kol-saati-fiyatlari,234638349

İnternetten Emporio Armani AR11169 modelini.
Görünüş olarak benzerini mi? Yoksa özel olarak bunu çakmasını mı istiyorsun?

Eğer görünüş olarak benzerini istiyorsan, Google Lens ile arat. Aşağı doğru indikçe görsel olarak benzerlerine denk gelebilirsin. (Bunu takılar ve dekorasyon eşyaları için yapmıştım ve olmuştu, saatte de işe yarayabilir.)

Alacağın markanın Türkiye distribütörünü buluyorsun, sitesine girip sattıkları fiyata bakıyorsun. Arada azımsanmayacak derecede fark varsa ben olsam güvenmezdim. Saat konusunda (varsayılan bir saat) siteler arasında bu kadar fark olması normal değil.

Kadranında "Swiss Made" ibaresi olmayan moda markalarının bu tür pilli saatlerin neredeyse hepsi Çin'de birkaç dolar maliyetle üretilmiş çok düşük kaliteli saatler oluyor. Bir moda markası kendi logosuyla bu tür bir saat ürettirdiğinde maliyetinin onlarca katı fiyatına satmaya çalışıyor. Armani için de bu geçerli. Kadranında Swiss Made yazmıyorsa hiç bakma, yazıyorsa bile bilmek lazım ki aynı fiyata gerçek saat üreticisi firmaların çok daha kaliteli saatleri olur. Bu linki verilen saat örneğinde de durum bu, kâr marjı inanılmaz yüksek ve çok ucuza ithal edilebilecek bir model. Haliyle distribütör anlaşması dışında satan bir yer bunu kendi garantisiyle daha ucuza satıyor olabilir.

Son düzenleme:
yanıtlar için teşekkürler. burberry bu9902 modelini saat ve saat magazasindan satın aldım. fakat internette seri numarasindan sorgulayabilecegim bir site bulamadim maalesef. arkasinda swiss made yazisi model numarasi vs. yaziyor. takvimi çalişiyor akrep yelkovan yağ gibi, takilma vb. yok. internetteki ölçüleri de bire bir tutuyor. bir sorun oldugunu sanmiyorum ama saatin alt tarafinda kalan saniye ölçer takilerek gidiyor beni kıllandıran tek durum bu. saatlerden pek anlamıyorum saniye ölçerin gözle görülür bi şekilde tık tık ilerlemesi normal bi durum mudur ? iyi forumlar.

Saat ve Saat gibi yerlerden aldıysan zaten orijinal aldığın kesin.

Özellikle moda markası saat almaktan vazgeçirmek için önceki mesajımda şunu demişim: Kadranında Swiss Made yazmıyorsa hiç bakma, yazıyorsa bile bilmek lazım ki aynı fiyata gerçek saat üreticisi firmaların çok daha kaliteli saatleri olur.

Neyse, önemli olan takarken içine sinip sinmediği. Güle güle kullan.

Geri
Yukarı