Lufthansa ve THY Ekonomi Sınıfı Karşılaştırması

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Bugün Lufthansa ile THY'nin ekonomi sınıfını karşılaştırıyorum. Yaklaşık 1 yıl önce İzmir-Münih uçuşunu gidiş THY, dönüş Lufthansa olarak yapmıştım. Gidişte THY'den çok memnun kaldım. Temizliği gayet iyiydi. Ancak uçak çok eski olduğundan IFE bulunmuyordu. Türbülanslarda ve iniş-kalkış esnasında koltuklarda çok fazla gıcırdama sesi vardı. Yemekler her zamanki gibi bir Business Class sunumunda ve lezzetindeydi. Yemekte Bulgur Pilavı-Köfte menüsünü seçtim. Gayet başarılıydı. Sunum çok iyiydi. Rötar yapılmadı. Dönüşte Lufthansa ile döndük. Uçağın yeni olmasına rağmen IFE bulunmuyordu. Uçak gayet temizdi. Hatta THY'den bile temizdi. Yemek konusunda, uçakta "Yemeklerimizde domuz eti ve ürünleri bulunmamaktadır" gibi bir anons yapıldı. Ancak yemek tek bir seçenekti ve yemekte peynirli makarna vardı. Tadını çok beğenemedim, tabii ki zevk meselesi, bir de THY'de köfte yedikten sonra, burada makarna biraz zayıf kaldı. Yemek servisi THY'nin ki gibi tabakta değildi, aliminyum yemek kabında geldi, bilirsiniz lokantalarda paketlenen şekilde :) Koltuklar gayet konforluydu, THY'nin o eski uçağından çok daha rahattı. IFE olmaması benim için bir eksi, sonuçta günümüzde her uçakta ve sınıfta IFE bulunmasının gerektiğini düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece uçağa bineyim. IFE olmasa olur, koltuk gıcırdasa olur,yemekler kötü olsa olur, uçak eski olsa bile olur. Yeter ki uçağa bineyim.

Son düzenleme:
737 / A320 kadrosu biraz eski THY'de. Kabin içi biraz eksiklikler olsa da teknik açıdan sıkıntınız olmasın. Münih uçuşları A330 ile de yapılıyor. Ona denk gelmedin herhalde.
Herhalde, yalan olmasın ama 737'ydi herhalde. İncelemeyi nasıl buldunuz? Sizce devam edeyim mi böyle? Eksiklik-Hata-Önerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı