Lumion Düşük TdrDelay hatası

IMarshmallowI

Decapat
Yer
New York
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Lumion programını açmaya çalışınca bu hata ile karşılaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 2F563265-BF6C-4BEC-98E5-E095FC7BC5C8.jpeg
    2F563265-BF6C-4BEC-98E5-E095FC7BC5C8.jpeg
    530,8 KB · Görüntüleme: 172
  • E3884D83-64A7-40EE-8D55-A2DB11E64FE8.jpeg
    E3884D83-64A7-40EE-8D55-A2DB11E64FE8.jpeg
    301,3 KB · Görüntüleme: 204
Ekran kartınız nedir?

Eğer laptop kullanıyorsanız performans moduna alıp prizde programı açıp deneyin.
Bu hata Lumion'da ekran kartı yetersizken oluşuyor.

Full performans moduna alıp tekrardan deneyeceğim teşekkürler.

Ekran kartınız nedir?

Eğer laptop kullanıyorsanız performans moduna alıp prizde programı açıp deneyin.
Bu hata Lumion'da ekran kartı yetersizken oluşuyor.

Hocam 3060 Max-P ekran kartım var oyun vs de oynuyorum sadece Lumion da böyle bir sorun yaşıyorum performans modunda da aynısı oldu.

Lumion programını açmaya çalışınca bu hata ile karşılaşıyorum.

Güncel sürücüden kaynaklı bir problem. Game Ready sürücü kullanıyorsanız bunu sürüm 517.48 olarak kurun. Studio sürücüsü kullanıyorsanız galiba onun da güncelinde aynı problem var onda da bir önceki sürümü kurun. Bir sorun kalmayacaktır.

Güncel sürücüden kaynaklı bir problem. Game Ready sürücü kullanıyorsanız bunu sürüm 517.48 olarak kurun. Studio sürücüsü kullanıyorsanız galiba onun da güncelinde aynı problem var onda da bir önceki sürümü kurun. Bir sorun kalmayacaktır.

Şunu da ekleyeyim bu sorun aslen Low tdr Delay'den kaynaklı değil. Bahsettiği sürücüleri kurduğunuzda da başlangıçta muhtemelen aynı uyarıyı göreceksiniz. Ama ekranınızda ki yırtılmalar ve titremeler olmayacak. Eğer Low tdr Delay'den kaynaklı olduğunu düşünüp bu başlık altında arattıysanız muhtemelen çözüm bulamadınız. Kısaca bahsi geçen sürücüleri kurduktan sonra bu ibareyi tekrar görseniz de aldırmayın. Sorunsuz bir şekilde çalışmanızı sürdürebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sorunu kendim şu şekilde çözdüm.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\GraphicsDrivers]
"TdrDelay"=dword:00000064

TdrDelay.reg adında farklı kaydedin.

silmeyeceginiz bi konuma bırakın. Örnek D: diski

daha sonra txt dosyası açıp. şu kodları onaysiz.bat uzantısı olarak kaydedin.

@Echo off
regedit /s D:/TdrDelay.reg
Exit

çalıştırı açıp şu kodu yazın.
shell:startup

açılan dosya içerisine yapıştırın "onaysiz.bat" işlem tamamlandı. Sırasıyla yaptığınız takdirde hatayı almayacaksınız. Bilgisayarı yeniden başlatma gerekli.Yaptığım işlemi deneyip sonuç alamayanlar için kesin çözüm olacaktır.

Deneyip sorunu çözenler bilgilendirirse sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı