Lumion-Sketch up render ve oyun için sistem tavsiyesi

barisg

Kilopat
Merhabalar.

Lumion'da sketch up modellerini render almak için ve küçük çapta oyun oynamak için bir sistem toplamak istiyorum.

Mevcut eski bilgisayarımdan aktarabileceğim donanımlar aşağıdaki gibidir. Görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.

• SSD : 128 GB Kingston SSD
  • HD : 750 GB Seagate harddisk
  • Ekran Kartı : Asus R9 270 x 2 GB ( Bir kaç ay sonra daha güncel bir ekran kartı ile ayrıca yükseltmek istiyorum.) ( MSI Nvidia GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB 256Bit GDDR5 (Dx12) ) olabilir
  • Güç Kaynağı : Termaltake 650 watt güç kaynağı

Almak istediğim parçalar :
  • İşlemci: Intel Core i7 6700 mü 7700 mü olmalı?
  • Anakart: MSI Z170A Gaming M5
  • Ekran Kartı: ( eldeki )
  • Kasa: TX ( basit bir kasa yaterli )
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) 3000MHz DDR4
  • SSD: ( eldeki )
  • HDD: ( eldeki )
  • Güç Kaynağı: ( eldeki )
  • Soğutma: Silverstone AR09
Yukarıdaki bileşenler yaklaşık 3200 TL civarında - bütçeyi 4000 TL'ye kadar çıkartabilirim.

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim....

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öğrenciysen 3d model ve render işleri için afilli bir pc toplamana gerek yok. Şahsen 2010 yılında 1400 TL'ye aldığım i3 bir laptopla girdiğim mimarlık fakültesini aynı bilgisayarla gayet rahat bitirmiştim. Tabi 2 senede bir 3000'lik laptop'lar alanlar da vardı. Öğrenci modellemeleri ve çizimleri o kadar kasmıyor. Kaldı ki sen masaüstü bilgisayar kullanacaksın. İ5 + rx 460 bile yeter sana.

Almışken i7-7700 alın, fiyat olarak 6700 ile aynı. Anakart da Z270 olsun ve de performanslı bir SSD kullanın.

Evet Z270 çok daha iyi olur. msi - z270 tomahawk ' a kara verdim.
ve i7-7700

Eğer öğrenciysen 3d model ve render işleri için afilli bir pc toplamana gerek yok. Şahsen 2010 yılında 1400 TL'ye aldığım i3 bir laptopla girdiğim mimarlık fakültesini aynı bilgisayarla gayet rahat bitirmiştim. Tabi 2 senede bir 3000'lik laptop'lar alanlar da vardı. Öğrenci modellemeleri ve çizimleri o kadar kasmıyor. Kaldı ki sen masaüstü bilgisayar kullanacaksın. İ5 + rx 460 bile yeter sana.

Öğrenci değilim . İnşaat Mühendisiyim , orta seviyede birşeyler yapmak istiyorum ve genel maksatlı olsun istiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı