Lutris oyun açılmıyor

ilkayakifs

Hectopat
Geçtiğim günlerde oyunu oynuyordum fakat şimdi oyun açılmıyor Riot Games yazısı geliyor devamı yok logta ise bu yazıyor.
Kod:
lutris-wrapper: League of Legends
Started initial process 5665 from gamemoderun /home/wex/.local/share/lutris/runners/wine/lutris-ge-lol-7.0-5-x86_64/bin/wine /home/wex/Games/league-of-legends/drive_c/Riot Games/Riot Client/RiotClientServices.exe --locale=tr_TR --launch-product=league_of_legends --launch-patchline=live
Start monitoring process.
gamemodeauto:
fsync: warning: a previous shm file /wine-3ad7a-fsync was not properly removed
fsync: up and running.
wine: Call from 7B0110C6 to unimplemented function winegstreamer.dll.winegstreamer_create_video_decoder, aborting
Initial process has exited (return code: 0)

Aynı konuyu tekrar açmamanız gerek.

Önceki konuda da dediğim gibi
wine: Call from 7B0110C6 to unimplemented function winegstreamer.dll.winegstreamer_create_video_decoder, aborting
şu kısımda sorun var. System options'dan disable screen saver'i açmayı deneyin. Ayrıca Game Options'dan FSR, EAC ve EAC'nin altındaki hile korumasını da kapatın.

Bu çözümü hâlâ kullanıyor musunuz?
Rİot Games client'ı flatpak olarak mı yüklediniz ve hangi distroyu kullanıyorsunuz?

Rİot Games client'ı flatpak olarak mı yüklediniz ve hangi distroyu kullanıyorsunuz?
Riot Games Client'ı Flatpak olarak nasıl yükleyecek? Konunun açıldığı yere bakmanızı tavsiye ederim.

Geçtiğim günlerde oyunu oynuyordum fakat şimdi oyun açılmıyor Riot Games yazısı geliyor devamı yok logta ise bu yazıyor.
Kod:
lutris-wrapper: League of Legends.
Started initial process 5665 from gamemoderun /home/wex/.local/share/lutris/runners/wine/lutris-ge-lol-7.0-5-x86_64/bin/wine /home/wex/Games/league-of-legends/drive_c/Riot Games/Riot Client/RiotClientServices.exe --locale=tr_TR --launch-product=league_of_legends --launch-patchline=live
Start monitoring process.
gamemodeauto:
fsync: warning: a previous shm file /wine-3ad7a-fsync was not properly removed.
fsync: up and running.
wine: Call from 7B0110C6 to unimplemented function winegstreamer.dll.winegstreamer_create_video_decoder, aborting.
Initial process has exited (return code: 0)

Xfce ise ve oyunu Lutris dışı simgeden açmaya çalışırsan bende de açılmıyordu ama Lutris içinden açıyorsan tekrar kurarsan düzelmesi lazım.

Xfce ise ve oyunu Lutris dışı simgeden açmaya çalışırsan bende de açılmıyordu ama Lutris içinden açıyorsan tekrar kurarsan düzelmesi lazım.
Yok Lutris içindende olmuyor denemiştim.

Riot Games Client'ı flatpak olarak mı yüklediniz ve hangi distroyu kullanıyorsunuz?

Flatpak ile yüklenmiyor diye biliyorum Wine ile yükledim.

Aynı konuyu tekrar açmamanız gerek.

Önceki konuda da dediğim gibi
şu kısımda sorun var. System options'dan disable screen saver'i açmayı deneyin. Ayrıca Game Options'dan FSR, EAC ve EAC'nin altındaki hile korumasını da kapatın.
Hocam Game Options nerede acaba göremedimde.

Son düzenleme:
Yok Lutris içindende olmuyor denemiştim.

Flatpak ile yüklenmiyor diye biliyorum Wine ile yükledim.

Hocam Game Options nerede acaba göremedimde.
Lutris üzerinden oyunun üstüne tıkladıktan sonra "Play"in yanında çentiğe basıp configure seçeneğini seçin. Yukarıda system options ve game options olarak iki tane ayar var. Oradan yapılandırabilirsiniz.

Tamamdır gördüm fakat sizin dediğiniz ayarları göremedim.
1678731273599.png

En altta.

Aynı gün içinde oyuna girmiştim dediğim gibi oyunu silip yükledimde. Sorun bir uygulamadan oluyor olabilir mi?

Ben sorunun Wineda olduğunu düşünüyorum çünkü oyun açılmadığı ilk zaman girip birşeyler kurcalamıştım game kısmında LoL'u silmiştim yanlışlıkla ondan sonrada sil yükle yaptım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı