M.2 970 EVO iyi midir?

Martian95

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim; Ryzen 5 5600X, RX 6600XT, 16 GB RAM Tomahawk B550 anakart.

Bu sisteme SSD önerir misiniz? Benim pek bilgim yok ve güncel SSD hangisi iyi bilmiyorum. Bu yüzden size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe ne kadar? Kaç GB istiyorsunuz?

1 TB arkadaşlarım al diyor ama sanki abartılı gibi geldi bana.

970 EVO mu 970 EVO Plus mi? Guncel olarak 970 EVO piyasada sifir olarak yok. 970 EVO Plus'i kastediyorsan pahali. Bütçen nedir?

2K verebilirim ama vermek istemiyorum, hani 1K civarı beni mutlu edecek varsa o olur.

1 TB arkadaşlarım al diyor ama sanki abartılı gibi geldi bana.

2K verebilirim ama vermek istemiyorum, hani 1K civarı beni mutlu edecek varsa o olur.
Sistemin guzel aslinda. Almisken guzel bir sey almak en dogal hakkin. Exceria G2 1 TB modeli 1094 TL ama daha kaliteli bir SSD alacak butcen varken almak dogru olmaz.

Su modele bakabilirsin. Yeni bir model.

Sistemin guzel aslinda. Almisken guzel bir sey almak en dogal hakkin. Exceria G2 1 TB modeli 1094 TL ama daha kaliteli bir SSD alacak butcen varken almak dogru olmaz.

Hocam oyun performansı olarak 2-3000 MB arasında o/y hızına sahip SSD ler ile ne kadar fark olur?

Sistemin guzel aslinda. Almisken guzel bir şey almak en dogal hakkin. Exceria G2 1 TB modeli 1094 TL ama daha kaliteli bir SSD alacak bütçen varken almak dogru olmaz.

Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 MB/s NVMe M.2 SSD (MZ-V8P1T0BW) | Teknobiyotik hocam bütçeyi artırdım iyi midir?

Ya da bu Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 MB/s Soğutuculu PCIe Gen 4.0 NVMe M.2 SSD (MZ-V8P1T0CW) - SSD - Depolama | Teknobiyotik

Hocam oyun performansı olarak 2-3000 MB arasında o/y hızına sahip SSD ler ile ne kadar fark olur?
Temel farki dosya transferinde gorursun. Oyunlardaki acilis-kapanis hizlari, test sapmasi olarak degiskenlik gosteriyor genelde. 5 saniyeye kadar olan farklar onemsiz.
KC3000 daha ucuz ve muadili bir SSD. Hatta bazi konularda ustunlugu de bulunuyor. 400 TL ilave vermeye gerek yok.

Geri
Yukarı