M.2 NVMe kendi kendine yazma yapıyor

umutolcer

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, WD Green 480 GB M.2 SSD'im var alalı 40 gün falan oldu 4.6 TB veri yazmışım ve her gün hiçbir şey indirme yapmamama rağmen her gün 20-30 GB veri yazılıyor kendi kendine. Oyun oynuyorum ve yayın açıyorum. Neden olabilir bu ve nasıl durdururum?

1659721924284.png

CrystalDiskInfo'da bu şekil gözüküyor.

Merhaba, WD Green 480 GB M.2 SSD'im var alalı 40 gün falan oldu 4.6 TB veri yazmışım ve her gün hiçbir şey indirme yapmamama rağmen her gün 20-30 GB veri yazılıyor kendi kendine. Oyun oynuyorum ve yayın açıyorum. Neden olabilir bu ve nasıl durdururum?

Eki Görüntüle 1475676

CrystalDiskInfo'da bu şekil gözüküyor.
Güncellemeler ile ilgili olabilir , yayın açarken ki veriler olabilir , oyundaki veriler olabilir bakın 3 sebep.

20-30 GB biraz fazla değil mi ama yayındayken biraz gözlemledim 30-40 dk yayın süresince hiç yazmamış mesela ama günün başka bir vakti bakıyorum ve arttığını gözlemliyorum yazmayı güncelleme de olmuyor anlamadım vallahi.

Bu tarz ucuz SSD'ler fiyatı azaltmak için QLC NAND kullanıyorlar, ama bu bayağı yavaş. SATA SSD seviyelerine inebiliyor. Ondan SSD'nin bir kısmını SLC modunda çalıştırıyorlar. Arka planda bu SLC'ye yazılan dosyaları geri QLC kısmına aktarıyorlar. Ondan olabilir.

Bu tarz ucuz SSD'ler fiyatı azaltmak için qlc NAND kullanıyorlar, ama bu bayağı yavaş. SATA SSD seviyelerine inebiliyor. Ondan SSD'nin bir kısmını SLC modunda çalıştırıyorlar. Arka planda bu SLC'ye yazılan dosyaları geri qlc kısmına aktarıyorlar. Ondan olabilir.

Anladım onun için yapacak bir şeyim yok o zaman bir de şey soracaktım ben TRIM açmıştım bir ara SSD için de onun bir zararı olur muydu?

Yeni konular

Geri
Yukarı