M.2 NVMe vs M.2 SATA SSD

JOTEMM

Decapat
Daha fazla  
M.2 SATA ve ve M.2 NVMe arasında kaldım. Anakartım destekliyor mu bilmiyorum ama bana bir SSD şart oldu çünkü oyunlarda falan. Boyle gerçekten her şey cok geç yuklenmeye başladı. Bu da lag oluşturuyor. Ayrıca her şey çok yavaş ve sinir bozucu oluyor. Bunun için bana yardımcı olur musunuz?
Anakartım: Gigabyte B550M Aorus Pro-P AM4 Soket Anakart
Genelde oyun oynuyorum. Sizce M.2 SATA mı NVMe SSD mi almalıyım? Çok fark oluşturur mu ve anakartım hangisini destekler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun falan oynuyorum sizce çok fazla mı ozellikler yoksa geleceğide dusunup ideal mi dersiniz?
İdeal hocam okuma yazma hızı yüksek.Bütçe biraz artarsa buna bakın ama:

Evet artırabilirim ama kafama takılan diğer soru ise 1. Kingston sizce bu SSD kısmında güvenilir mi alınır mı?
2. ürünü aldım kullanmaya başladım başlarda verdiği değerler iyi olup sonradan bu değerler düşer performans yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşma ihtimalim olur mu sizce.

@neqetria

Evet artırabilirim ama kafama takılan diğer soru ise 1. Kingston sizce bu SSD kısmında güvenilir mi alınır mı?
2. ürünü aldım kullanmaya başladım başlarda verdiği değerler iyi olup sonradan bu değerler düşer performans yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşma ihtimalim olur mu sizce.

@neqetria

Olmaz hocam Kingston iyi markadır,bu modelde biraz üst seviye bir model.

Geri
Yukarı