M.2 PCI Express çevirici tavsiyesi

MuhammetAYDOĞDU

Femtopat
Merhabalar sistemim Intel i3 3220, Turbox H61C anakart ve Windows 10 kullanmaktayım.

Anakartımda M.2 desteği yok, 4.nesil sistemlerde de en fazla 900 MB civarına kadar hız alabiliyordum. Takmak istediğim SSD Samsung 970 EVO 250GB NVMe m2.

PCI Express hattından kullanmak için bana önerebileceğiniz bir çevirici var mı? Normal şartlarda 3600 MB okuma hızlarını görüyordum, bu çevirici ve bu sistem ile yine aynı hızlara kayıpsız ulaşabilir miyim? Herhangi bir yazılım uyuşmazlığı olur mu? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

SATA SSD alın daha iyi. Adaptör ile hız kaybı olur. Anakartta X4 soket var mı? Yoksa bulmak zor.

970 EVO'yu şimdilik rafa kaldırdım, Boot konuları vs derken sorun yaşayacağımı düşünüyorum. Gidip 870 EVO SATA SSD aldım. Konuyu okuyan ve cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama Alfais 4446 dönüştürücü ile samsun 970 EVO 500GB okuma-yazma hızını 2500'ün üzerine çıkamadım. PCI ayarını 8*4*4 yapınca yazma hızı 3000 MB oldu ama okuma hızı inatla yükselmedi. Anakartın Z97 chipset MSI Gaming 9 adamakıllı pek dönüştürücü de bulunmuyor piyasada.

Geri
Yukarı