M.2 SATA SSD montajı sonrası DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası

Tugberkim

Hectopat
RAM
8+4 2400mhz ddr4
SSD veya HDD modeli
intenso top 512gb m2 sata, WDC WD10SPZX 1tb
Ekran kartı
nvidia geforce 940mx
Anakart
Casper Nirvana C650
İşlemci
intel core i5-8250u
Merhaba,
3 gün önce ıntenso top 512 GB SSD aldım. Bilgisayarıma takarken hazır açmışken termal macunlarını değiştirip fan temizliği yapayım dedim. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarım güzel bir şekilde açılıyordu. Sonraki gün okulda laptopumu açıp Assetto Corsa oyununa girdim. Oyun yüklenme ekranındaydı. Yüklenme ekranında da öğretmen sınıfa gelince laptopun ekranını kapattım. Sonraki açışım öğle arasında oldu. Tekrardan bilgisayarı açtığımda oyunun donduğu ve ne Görev Yöneticisi'nden ne de alt+F4 tuşları ile kapanmadığını gördüm. Normalde de Windows işletim sistemini SSD'ye geçirmek için format atacaktım zaten. Onun için de okul kütüphanesindeki hızlı interneti kullanacaktım. Bilirsiniz KYK yurtlarının internetleri hem çok yavaş hem de kotalıydı ve ben kotamı doldurmuştum. Neyse bilgisayarı resetleyeyim dedim. Resetlerken programlarınız açık vesaire diyordu. 3 dakika boyunca bekledim. Normalde de kayıt gerektiren bir program yoktu bu arada. Bu kadar uzun süre bekleyince yine de kapat butonuna basmaya karar verdim. Bilgisayar kapandı ve kurtarma moduna girdi. Kurtarma modundan bir daha çıkamadı. Destek menüsüne attı beni. Oradaki Windows'u sıfırla, bilgisayarı kurtar desem de hiçbiri çalışmıyordu ben de flash bellek ile temiz kurulum gerçekleştirdim ancak bilgisayarı kurup ekran kartı driverlarını yüklerken her seferinde bilgisayar DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatasını veriyor ve tekrardan açılmadığı seferler oluyor. Yükleme barı bir miktar ilerleyip sonra ekran donuyor ve mavi ekran hatası veriyor. Hiçbir şekilde de ekran kartımı algılamıyor aşağıya da aygıt yöneticisindeki algılanmayan cihazları attım. Manuel olarak driveri yüklesem de GeForce Experience'dan yüklesem de aynı şey oluyor. Son 3 günde bilgisayara 5 kez format attım. Bu arada laptopum Nirvana C650. ne yaparsam driverı yüklemede mavi ekran hatasını düzeltebilirim?

Adsız.png

Geri
Yukarı