M.2 SATA SSD önerisi

Nitrogene

Decapat
Selamlar, ben kasama SSD almak istiyorum o yüzden kafamdaki soruları gidermek ve sizlerden öneriler almak için buraya yazıyorum.

SSD için 250GB WD Blue M.2 SATA almayı düşünüyorum.

Bütçem 550 lira civarı. Eğer öneride bulunacaksanız SSD ve soğutucu toplam fiyatı bu aralıklarda olması lazım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Selamlar, ben kasama işlemci soğutucu ve SSD almak istiyorum o yüzden kafamdaki soruları gidermek ve sizlerden öneriler almak için buraya yazıyorum.

İşlemci R5 3600 için soğutucu olarak Snowman T6 Ultra.

SSD için ise 250GB WD Blue M.2 SATA almayı düşünüyorum.

Bütçem 550 lira civarı. Eğer öneride bulunacaksanız toplam fiyat bu aralıklarda olması lazım. Ve ekstra olarak soğutucuyu takma konusunda ciddi anlamda korkularım var. Sadece kasa fanı takarken bile 4 saatini harcamış biri olarak anakartı sökmek benim için imkansız. Forumda biraz araştırdım anakartım ASRock B450 PRO4. kasanın arkasında da işlemci kısmında açık var. Anakartı çıkartmadan soğutucuyu takabilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Takabilirsin ama anakartı çıkarıp takmak 30 snni almaz toplam ama kasanın içinde monteyken takman çok çok zor RAM ekran kartı her leyi sökmen gerekebilir ve hareket imkanı yine kısıtlı olur soğutucuyu takmak çok zor değil ama dediğim gibi kasanın içindeyken anakart, takman bayağı bir zor olur.

SATA olarak;
M.2 NVMe;
Soğutucu seçiminiz iyi.

Moderatör abi konuyu biraz farklı yazmış ama 550 TL için de bir de işlemci soğutucu vardı galiba o konuyu farklı yere açmam gerekiyormuş :D SSD için 350 TL gibi bir bütçem var.

Geri
Yukarı