M.2 slotunun çalıştığı nasıl anlaşılır?

KebabAlanya

Hectopat
Yer
Alanya
Arkadaşlar bundan bir iki ay öncesinde ikinci el anakart almıştım. Aldığım anakartın USB 3.0 slotlarının bozuk olduğunu bilerek almıştım. O zamanda da M.2 SSD kullanmam diye de M.2 slotunu çalışıp çalışmadığını sormamıştım. Şu anda M.2 SSD almayı düşünüyorum ve bu slotun çalışıp çalışmadığını program aracılığıyla öğrenebilir miyim?

Sanırım hayır ama internetten HDD için SATA to NVMe dönüştürücü alırsan belki olur hem ucuza gelir.

Arkadaşlar bundan bir iki ay öncesinde ikinci el anakart almıştım. Aldığım anakartın USB 3.0 slotlarının bozuk olduğunu bilerek almıştım. O zamanda da M.2 SSD kullanmam diye de M.2 slotunu çalışıp çalışmadığını sormamıştım. Şu anda M.2 SSD almayı düşünüyorum ve bu slotun çalışıp çalışmadığını program aracılığıyla öğrenebilir miyim?

Topraklayıcı devre sokete SSD denetleyicisi üzerinden dönüyor. Kesin bilgi için takıp denemeniz gerek. AIDA64'te soket bilgileri göstersede BIOS'ta gösterse de çalışıp çalışmadığını takıp öğrenebilirsiniz. M.2 SSD soketleri kolay kolayda bozulmaz.

Bilgisayarın teknik özelliklerinde depolama birimi olarak HDD yazıyorsa bu bilgisayar 2,5” SATA 3.0 SSD destekliyordur yani M2 desteklemiyordur.

Ayrıca bunun için bir program yok maalesef.

Geri
Yukarı