M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor

Kozuch94

Kilopat
Daha fazla  
James Donkey JD512 512GB 3D Nand 2000/1500MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk - 3 Yıl Birebir Değişim GarantisiJames Donkey JD512 512GB 3D Nand 2000/1500MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk

Ürünü yeni aldım
WhatsApp Image 2019-10-28 at 16.56.57.jpeg

Anakartım Z-370 ASUS Prime.

Resimdeki slota taktım SSD'nin küçük yeşil bir ışıgı var o yanıp sönüyor elektrik aldıgı belli fakat ne BIOS'ta ne disk yönetiminde SSD gözükmüyor. Acaba bir uyum problemimi var yoksa SSD'de sorunu mu var anlamadım veya herhangi bir ayar mı gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.

Vidayı başka bir yerden mi taktın yoksa anakartın kutusundan mı? Vida SSD değil de kendini zor tutuyormuş gibi gözükuyor, bence Youtube'den bir video izleyerek takın.

ssd ters takılmadı vidada bir problem yok

Biosta nvme sürücüsü olup olmadıgını nasıl anlayacagız ?

Hocam aynı sorunu suan bende yaşıyorum . Laptopum Lenovo v310 80SY modeli çok araştırdım nvme desteği varmı diye müsteri hizmetlerini aradım m.2 slotum pcl express 3.0 dediler destekler dediler bende ADATA SX6000 LİTE 128 GB SSD PCLE aldım monte ettim hiçbir sorun yok ısığı yanıyor ssd ısınıyor ama hiçbir şekilde ssd görünmüyor disk yöneticisine baktım yok bios baktım yok biosum da güncel biosta nvme gözüküyor lakin ssd ile ilgili hiçbirşey yok bilgisayarım desteklemediği için mi böyle oldu pcle desteği yokmu demek bu lütfen yardım edin ...

6. nesil ve sonrası Intel işlemci destekli anakartların BIOS'larında NVMe sürücüleri yüklü oluyor. Anlamanın birçok yolu var ama gördüğüm kadarıyla X4 yazıyor senin slotunda. Doğru mu? BIOS desteğin olsa bile, portunun izin verdiği hızda çalışır aygıtın.

6. nesil ve sonrası Intel işlemci destekli anakartların BIOS'larında NVMe sürücüleri yüklü oluyor. Anlamanın birçok yolu var ama gördüğüm kadarıyla X4 yazıyor senin slotunda. Doğru mu? BIOS desteğin olsa bile, portunun izin verdiği hızda çalışır aygıtın.
hocam bu şekilde benimde laptopa taktım ısıkları yanıp sönüyor m2 ssd nin ama pc de göremiyorum ve ısınma söz konusu ssd de çıkartıp iade mi edeyim nvme desteklemiyor mu sistemim

Doğru da sıkıntı aygıtı hiç görememem.
Anladım, yani hızı senin için önemsiz. BIOS'un da, NVMe desteği yoksa, NVMe ROM'lu bir SSD'yi zaten göremezsin. Ancak BIOS'una bu özelliği ekleyebilirsin veya Option ROM'lu bir SSD kullanabilirsin, SSD'nin -varsa- Firmware desteğini yükleyebilirsin. SSD'nin desteklemediği bir OS kullanıyor olabilirsin veya SSD'inde donanımsal bir arıza olabilir. Tüm seçeneklerini saydım bak. Aygıt yöneticisinden bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı