Eski SSD'yi söktüğümde PC açılmıyor

asels

Hectopat
Bootloader SATA SSD'de kaldığından olabilir. Kurulum USB'sini takıp başlangıç onarma yapmayı deneyin. Ayrıca Boot sıralamasında Windows Boot Manager yok mu ilk sırada?

Bilgisayarımda 240 GB bir SSD vardı ve işletim sistemi kurulu idi. Yeni 500 GB NVMe M.2 SSD alıp sistemi sıfırdan kurdum ve kurulum sırasında 240 GB olan eski SSD'yi silip biçimlendirdim.
Sistem şimdi mükemmel çalışıyor. Fakat eski SSD'yi söktüğümde PC açılmıyor.
Flash ile kurulum yapmak için boot menüde 1. sırada UEFI USB key var ama NVMe M.2 SSD boot menüde görünmüyor. (240 GB olan SSD görünüyor)
Bu konuda bilgi verecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun sebebi halihazırda bir disk içinde Windows önyükleme bölümü varsa, kurulumun diğer disek tekrar önyükleme bölümü yazmaması. Önyükleyici ana diskten geliyor ve ikinci diskteki Windows'u açıyor. Ana disk sökülünce de doğal olarak Windows tetiklenemiyor, sistem açılmıyor.

Çözüm?

Diğer diskte bir önyükleme bölümü oluşturmak:

Bu sorunun sebebi halihazırda bir disk içinde Windows önyükleme bölümü varsa, kurulumun diğer disek tekrar önyükleme bölümü yazmaması. Önyükleyici ana diskten geliyor ve ikinci diskteki Windows'u açıyor. Ana disk sökülünce de doğal olarak Windows tetiklenemiyor, sistem açılmıyor.

Çözüm?

Diğer diskte bir önyükleme bölümü oluşturmak:

Teşekkürler başkanım. Şu an PC düzeltme riskini göze alamam ama mümkün olan bir zamanda yapmaya çalışırım.

Geri
Yukarı