M.2 SSD dönüştürücünün B key mi, M key mi olduğu nasıl anlaşılır?

Daha fazla  
Bir M.2 SSD alacağım fakat anakartım M.2 SSD takma yeri yok bu yüzden dönüştürücü ile M.2 SSD takacağım.

Alacağım dönüştürücün b key mi yoksa m key mi olduğunu bilmiyorum. Arkadaşım bir dönüştürücü aldığında m key yerine b key almış ve elinde kalmış o yüzden soruyorum. Anakartıma alacağım M.2 SSD'yi bu dönüştürücüye takacağım.

Sizce bu 2 dönüştürücüden hangisi daha iyi? Çünkü birisinde termal ped diyor fark ettiyseniz. Termal ped ısınmasını düşürüyor diye biliyorum. Termal Ped'in olup olmadığını belirtmeyen de termal ped var mıdır?

Bu dönüştürücü mü daha iyi? Dark Ngff / Nvme M.2 Ssd Pcı-E Kartı Dk-Ac-Pem1X Fiyatları ve Özellikleri

Yoksa bu dönüştürücü mü daha iyi? Pcı Express X1 To M2. Nvme Ssd Çevirici Dönüştürücü + Termal Pad (536293392) Fiyatları ve Özellikleri

Alacağım M.2 SSD: Kioxia 500GB Exceria Plus Serisi NVMe M.2 SSD (3400MB Okuma / 2500MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Anakartım: P8H61-M LX - Destek

Son düzenleyen: Moderatör:
Şurada bu konuya biraz değinmiştim. Belki işine yarar.

Mesela bu M key bir SSD

SSD'ler genellikle m key olur Dark marka olan dönüştürücünün soket kısmına bakarsanız orada m key şeklinde yazıyor. Termal pad zorunluluk değil olmasa da olur. Bu arada hatırlatmak isterim PCI slotundan dolayı SSD'nin değerleri düşecektir. PCI X1 2.0 500 MB hız destekliyor.

Şurada bu konuya biraz değinmiştim. Belki işine yarar.

Mesela bu M key bir SSD
Tamamdır Teşekkür Ederim Ben Zaten İlk Olarak Bunu Alacaktım Fakat Arkadaşım Diğerini Alacaktı Bende O yüzden sorayım dedim
SSD'ler genellikle m key olur Dark marka olan dönüştürücünün soket kısmına bakarsanız orada m key şeklinde yazıyor. Termal pad zorunluluk değil olmasa da olur. Bu arada hatırlatmak isterim PCI slotundan dolayı SSD'nin değerleri düşecektir. PCI X1 2.0 500Mbps hız destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı