M.2 SSD, HDD olarak görünüyor

BTHREPUBLIQUE

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
HIKVISION E100
Anakart
GIGABYTE B450M
Evet arkadaşlar Hikvision marka 128 GB bir M.2 SSD aldım porta taktım ve PC açtıgımda görev yöneticisinde tür: HDD olarak gözüküyor disk birleştiricide katı hak sürücüsü olarak gözüküyor ve cristal disk mark yaptığımda okuma yazması oldugu gibi cıkıyor. Yani M.2 SSD oranlarına sahip sadece görev yöneticisinde tür HDD olarak gözüküyor bunu değiştirme yolu var mı? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Windows 10 21H2 son sürüm kullanıyorum güncellemelerim tam eksiksiz sürücülerim güncel.

Dosya Ekleri

• ekran.png
    ekran.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 32
1 SSD 1 HDD 1M2SDD var bilgisayarımda
Araştırdım fakat bulamadım. Kimse çözüm bulamamış. Kimi sistem eskisi böyle yapar demiş, kimi SSD'yi farklı bir SATA portuna takın demiş.

Birde bu var;

Kod:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve
"winsat formal" komudunu yazın. İşlem bitince reset atın. O olmaz ise "winsat diskformal" komudunu da deneyebilirsiniz.

Araştırdım fakat bulamadım. Kimse çözüm bulamamış. Kimi sistem eskisi böyle yapar demiş, kimi SSD'yi farklı bir SATA portuna takın demiş.

Birde bu var;

Kod:
"winsat formal" komudunu yazın. İşlem bitince reset atın. O olmaz ise "winsat diskformal" komudunu da deneyebilirsiniz.
denedim olmadı

Birde bu var;

Kod:
"winsat formal" komudunu yazın. İşlem bitince reset atın. O olmaz ise "winsat diskformal" komudunu da deneyebilirsiniz.[/CODE
[/QUOTE]
tesekkur ederim ilgin icin

Geri
Yukarı