M.2 SSD ile sistem 18-25 saniyede açılıyor

Omerfkanalp

Decapat
Merhaba,

Kasa özelliklerimde i7-6700K, ASUS Z170 Formula, CL16 3000MHz RAM bulunmaktadır. Sistemim ilk açılışta işlemci stok fanı bir defa hızlı dönüyor, yavaşlıyor ve tekrar hızlı dönüyor. Kendini mi yeniden başlatıyor bilmiyorum ama genelde yeniden başlat ve ilk açılış süresi 18-22-25 saniye civarlarında oluyor. Sizce herhangi bir sorun bulunmakta mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Kasa özelliklerimde i7-6700K, ASUS Z170 Formula, CL16 3000MHz RAM bulunmaktadır. Sistemim ilk açılışta işlemci stok fanı bir defa hızlı dönüyor, yavaşlıyor ve tekrar hızlı dönüyor. Kendini mi yeniden başlatıyor bilmiyorum ama genelde yeniden başlat ve ilk açılış süresi 18-22-25 saniye civarlarında oluyor. Sizce herhangi bir sorun bulunmakta mı?
SSD'niz ağızına kadar dolu ise boşaltın. BİOS üzerinden ''Fast Boot'' özelliğini açın. SSD'niz kaç yıllık ? Hızı düşmüş olabilir üzerine çok veri yazıldıysa.

Başlatma seçeneklerinden Windows dışındaki gereksiz uygulamaları kapatın daha hızlı açılıcaktır.

Bazı Intel işlemciler ilk açılışta fana yüklenir :) benim de eski işlemci o konuda beni sinir ederdi.
Bence açılış süreniz o sistem ile uzun gibi? Ben düğmeye basmam ile masaüstüne ulaşmam 11-13 saniye sürüyor.

Sistemim: Windows 8.1 - i3 10100 - GT 1030- 16 GB 2933MHz - WD Blue 1TB HDD.

Geri
Yukarı