M.2 SSD ile Windows 10 25 saniyede açılıyor

PhoeniX1337

Decapat
Amazon'dan WD Black 1TB SN850 aldım. Anakartım MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi. İşlemcim Ryzen 5 5600X. Masaüstü yaklaşık 23-25 saniye arasında geliyor.

2015 yılında topladığım PC, Samsung 860 EVO kullanmama rağmen 10 saniyede açılıyor. Bir gariplik var ama çözemedim.

sddd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini aktaralı artık o sıkıntı bende de var. Güncellemeler ile uğraşmayayım diye yeni diske aktardım ama hızlı başlat açık olsa bile uzun sürmeye başladı.

Hızlı başlat açık mı? Başlangıçta çok program çalışıyor mu?
Hızlı başlatı nasıl açacağım bulamadım. MSI Fast Boot özelliği bu anakartın bios'un yer almıyor çok garip. 2015 model Z97 anakartımda fast boot özelliği vardı.

Temiz UEFI kurulum yaptınız değil mi?
Önceki Samsung 980 m2 ssd'den diski kopyaladım. Ama bence temiz kurumla ilgisi yok çünkü Samsung 980'a temiz kurulum yaptım ondanda 20-21 saniyede açılıyordu.

Bende de yok asus logosu yok bios check bilmemnesi derken buluyor o sureleri.
Garip bir şekilde teknoloji ilerleyeceğine geri gitmiş. 2015 yılında topladığım PC'de i7 4790, Z97 Gaming var SATA SSD ile 10 saniyede masaüstüne geliyorum. Sinir bozucu.

Arkadaşlar sizin PC açılma süreniz ne kadar? Özellikle m2 ssd kullananların merak ediyorum. Samsung 870 Evo var SATA olarak ona kurucam sanki o daha stabil çalışıyor

Son düzenleme:
Güç seçeneklerinden açabilirsin ya da cmd ye "powercfg /h on" yazarak. Tırnak işareti olmadan. Benim m2 ssd hızlı başlat açıkken 5 saniye sürüyor. Anakart logosu 1 saniyede gidiyor direk şifre ekranı.

Disk kopyalanmış yani benim durum ile aynı. Hızlı başlat açık olsa bile disk kopyalama ile aktarılan işletim sistemi açılışı yavaş oluyor.

Geri
Yukarı