M.2 SSD laptopa nasıl takılır?

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
Sipariş ettiğim M.2 SSD yarın geliyor ama kırmızı ile işaretlediğim yerin boş olması gerekmiyor mu? Oraya vida ile tutturmam gerekiyor sanırım ama orası dolu ve içine vida girmez sanırım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220201_222331.jpg
    IMG_20220201_222331.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 89
İçinin dolu olduğunu nereden gördünüz? Kapağı tam söküp bakarsanız büyük ihtimal üstünde bant olabilir.

Kapağı tam sökemem kapağın öteki ucunda yalama olmuş vida var bir bakayım bant varsa çıkarıp yarın bu şekilde kapak yarı açık şekilde takmaya çalışacağım olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim tahmini kaç TL ister hocam fikriniz var mı?

Kapağı tam sökemem kapağın öteki ucunda yalama olmuş vida var bir bakayım bant varsa çıkarıp yarın bu şekilde kapak yarı açık şekilde takmaya çalışacağım olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim tahmini kaç TL ister hocam fikriniz var mı?

Götürmeye gerek yok sizde yapabilirsiniz. Orası dolu değil sadece vidaya gerek var o da laptopun kutusunda olması lazım. Bilgisayarcıda minimum 50 TL ister bence.

Götürmeye gerek yok sizde yapabilirsiniz. Orası dolu değil sadece vidaya gerek var o da laptopun kutusunda olması lazım.

Laptopun kutusunda yok hocam arkadaşın dediği gibi turuncu şey bantmış ama buraya hangi ebatta vida girer bilmiyorum çok dar ve küçük. Ve aklıma gelmişken şeyi de sorayım sabahtan beri YouTube'da M.2 SSD takmayla ile ilgili videolar izliyorum hepsi bataryanin pinlerini söküyor sonra SSD takıyor bunu yapmadan taksak sorun olur mu çünkü kapak tam açık değil pinlerini söküp takmak bayağı uğraştırır beni.

Dosya Ekleri

• IMG_20220201_224227.jpg
    IMG_20220201_224227.jpg
    102,8 KB · Görüntüleme: 36
Laptopun kutusunda yok hocam arkadaşın dediği gibi turuncu şey bantmış ama buraya hangi ebatta vida girer bilmiyorum çok dar ve küçük. Ve aklıma gelmişken şeyi de sorayım sabahtan beri YouTube'da M.2 SSD takmayla ile ilgili videolar izliyorum hepsi bataryanin pinlerini söküyor sonra SSD takıyor bunu yapmadan taksak sorun olur mu çünkü kapak tam açık değil pinlerini söküp takmak bayağı uğraştırır beni.
Güvenlik açısından bataryayı sökmek gerek. Siz o yalama olmuş vidayı açmaya çalışın bence.

Güvenlik açısından bataryayı sökmek gerek. Siz o yalama olmuş vidayı açmaya çalışın bence.

Hocam laptop Upgrade'e çok müsait değil RAM slotunu bile tek kanal koymuşlar bu SSD işini halledersem daha ömrü billah arka kapağı açacağımı sanmıyorum bataryayi sökmeden takarsam sorun olur mu şu an bana bir tek bu lazım. + sabahtan beri vidayı türlü yöntemlerle sökmeye çalışıyorum ama nafile.

En iyisi yalama olmuş vidayı sökmeye çabalayın. Cihazın içini açmışken bir tozunu da alırsınız ayrıca alt kapak çıkar çıkmaz bataryayı dikkatli bir şekilde sökün,elinizden vida düşüp bile kısa devre yapabilir.alt kapağı söküp bilgisayarcı ya götürüp sadece ssdyi oraya takmasını rica ederseniz para bile isteyeceğini sanmıyorum bu tür işlerden kimseden ücret almıyoruz biz :)

En iyisi yalama olmuş vidayı sökmeye çabalayın. Cihazın içini açmışken bir tozunu da alırsınız ayrıca alt kapak çıkar çıkmaz bataryayı dikkatli bir şekilde sökün, elinizden vida düşüp bile kısa devre yapabilir. Alt kapağı söküp bilgisayarcı ya götürüp sadece SSD'yi oraya takmasını rica ederseniz para bile isteyeceğini sanmıyorum bu tür işlerden kimseden ücret almıyoruz biz :)

Sabahtan beri deniyorum hocam :D

Başka çaresi yok ileride de olsa bakım için sökülmeye ihtiyaç olacak yalama vidanın düzeltilmesi şart. Ayrıca kapağı tam açmadan ssdnin vidasını nasıl sıkmayı düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı