M.2 SSD montajı nasıl yapılmalı?

Senyorr

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx2060s Ryzen53600 HyperFurryX8x2 AsusB450MAProMax
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Kioxia
Anakart
MSI b450m a pro max
Merhaba bugün Kioxia'nin 1TB'lik bir SSD'sini aldım fakat şöyle bir sorunla karşılaştım bu ssdiyi tutacak bir vidanın olmaması ve anakartimi 2. el almış olmam bu yüzden kutusu yok fakat M.2 vidasinin 1 parçası anakartta takılı olduğunu fark ettim ama o küçük parçası yoktu aklıma normal vidayla takmak geldi lakin SSD biraz yamuluyor bu şekilde takıp çalıştirsam bir sıkıntı olur mu?

Not: Sanırım o parça fabrikasyon öyle geliyor bir de bu parçayı yerinden çıkarmıyorum 1 milim bile dönmüyor torna vida ile de sökulmuyor vida SS'den uzak kaldı.

Normal vida eğer taktığınız deliğe uyuyorsa ve çıkıntısı SSD yi tutuyorsa takılabilir bir problem olmaz. Yamuluyordan kastınızı tam anlamadım takmış halini bir resim çekip atarsanız daha net yorumlar yapabiliriz.

Normal vida eğer taktığınız deliğe uyuyorsa ve çıkıntısı SSD'yi tutuyorsa takılabilir bir problem olmaz. Yamuluyordan kastınızı tam anlamadım takmış halini bir resim çekip atarsanız daha net yorumlar yapabiliriz.

Ya fotoğrafta belli olmuyor ama demek istediğim ucuna bir zarar gelir mi?

Normal vida eğer taktığınız deliğe uyuyorsa ve çıkıntısı SSD'yi tutuyorsa takılabilir bir problem olmaz. Yamuluyordan kastınızı tam anlamadım takmış halini bir resim çekip atarsanız daha net yorumlar yapabiliriz.

Uygun vida da yok daha fazla girmiyor. Böyle taktım birkaç hafta böyle kullansam sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20240330_212253.jpg
    IMG_20240330_212253.jpg
    194,4 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20240330_212928.jpg
    IMG_20240330_212928.jpg
    330,7 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Hocam ucu zarar görmez ama elinizde olan vidanın çentikleri var, bir tık üstüne getirebiliyorsanız oraya getirin ki eğik durmasın başka bir vidayla da deneyebilirsiniz onun haricinde bir sorun yok.

Hocam ucu zarar görmez ama elinizde olan vidanın çentikleri var, bir tık üstüne getirebiliyorsanız oraya getirin ki eğik durmasın başka bir vidayla da deneyebilirsiniz onun haricinde bir sorun yok.

Dediğin gibi yaptım centige koydum fakat milimlik aşağı yukarı oynuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı