Çözüldü M.2 SSD montajı sonrası diğer diskleri görememe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

basaraluzum

Decapat
Kısa bir süre önce yükseltme(yükseltme değil devrim oldu resmen) yapmak için aldığım M.2 SSD'yi taktım ancak format esnasında eski kullandığım HDD görünmedi. Eski konulara baktım HDD'nin takılı olduğu port ile ilgiliymiş.
Açıkçası araştırmadım kendi anakartım için, deneye deneye bulurum dedim, bir anda aklıma şu takıldı. Eski diskimde de Windows yüklüydü e şimdi ben SSD'me de yükledim eğer bilgisayar açıkken aktif hale gelirse Windows'lar arasında sorun yaşanır mı?
İkisini de kullanmayacağım eski diskimi format atarken sıfırlarım diyerek herhangi bir işlem yapmadan bıraktım öylece.
Veya BIOS'tan disk sıfırlamanın yolu var mıdır? Biraz baktım ama göremedim öyle bir seçenek.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Sıkıntı yaşamazsınız. Windows açılırken seçersiniz hangisinden boot edeceğinizi veya BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya alırsınız, bir şey olmaz.
Disk sıfırlama yöntemi:

Windows 10 USB'si takın ve boot edin.

Shift + F10 (Emin değilim) ile CMD açın.

Kod:
Diskpart
List Disk
Select disk x (HDD için atanan listedeki sayı.)
Clean
Create Partition Primary
Active
Select Partition 1
Format fs=NTFS quick
Assign
Exit
Exit

Bu kodlarla diski biçimlendirebilirsiniz.

Bana kalırsa hiç böyle uğraşmayın. SSD'den boot edip normal bir şekilde biçimlendirin, sorun olmaz. Kodlarla hiç uğraşmayın.

Son düzenleme:
Disk sıfırlama yöntemi:

Windows 10 USB'si takın ve Boot edin.

Shift + F10 (emin değilim) ile CMD açın.

Kod:
Diskpart.
List Disk.
Select disk x (HDD için atanan listedeki sayı.)
Clean.
Create Partition Primary.
Active.
Select Partition 1.
Format fs=NTFS quick.
Assign.
Exit.
Exit

Bu kodlarla diski biçimlendirebilirsiniz.

Bana kalırsa hiç böyle uğraşmayın. SSD'den Boot edip normal bir şekilde biçimlendirin, sorun olmaz. Kodlarla hiç uğraşmayın.

Yanlış anlaşılmışım sanırım. Üzgünüm. Asıl sorum şu an SSD'de de HDD'de de Windows yüklü. Bilgisayar ikisini SSD üzerindeki Windows'tan görürse (veya görür mü?) Sıkıntı yaşar mıyım?

Sıkıntı yaşamazsınız. Windows açılırken seçersiniz hangisinden boot edeceğinizi veya BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya alırsınız, bir şey olmaz.

Çözüm

Geri
Yukarı