Çözüldü M.2 SSD montajı sonrası sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba yeni M.2 SSD aldım. Sisteme taktım ama Boot ekranı açılıyor. İşletim sistemim normal SSD de M.2'ye kurmayacağım sistemi. Nasıl açabilir?

Çözüm
M.2'yi söktüm düzeldi hepsini gördü. Güncelleme ile düzelmez mi?
Chipset kaynaklı bir kısıtlama bu hocam. M2 daha yüksek değerleri okuduğu için satalardan bazılarını deaktive ediyor diye biliyorum. Arkadaşımın iş istasyonunu güncellediğimizde de benzer problem yaşadık. 2hdd 8tb 2sata ssd vardı. M2 takınca 2ye düşüyordu satalar. Anakartın kitapçığında görmüştük bu m2 sata mevzusunu. Siz de anakart modelinizin pdf olarak kullanma klavuzunu indirip bakın.
Chipset kaynaklı bir kısıtlama bu hocam. M.2 daha yüksek değerleri okuduğu için SATA'lardan bazılarını deaktive ediyor diye biliyorum. Arkadaşımın iş istasyonunu güncellediğimizde de benzer problem yaşadık. 2HDD 8TB 2SATA SSD vardı. M.2 takınca 2ye düşüyordu SATA'lar. Anakartın kitapçığında görmüştük bu M.2 SATA mevzusunu. Siz de anakart modelinizin PDF olarak kullanma klavuzunu indirip bakın.

Bir de ben pci×16 yuvasına SATA çoğaltıcı alacaktım onu da etkiler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı