M.2 SSD önerisi

Bütçe
1000-1500
Değer hocam. Kontrolcü olarak phison E18 kullanıyor, en iyi 4.0 kontrolcülerinden birisi.

O SSD'nin tek sorunu, "thermal throttling" oluyor. Yaninda PS5 uyumlu heatsink geliyor ama PC'de uyumlu mu bilmiyorum onu, muhtemelen uymaz. Onun yerine düzgün bir heatsink alırsan iyi olur. Almazsan da bu şekilde kullanılabilir.

Kioxia Exceria Plus mı sabrent mi dersen performans olarak sabrent derim ama Türkiye içi olsun uğraşmak istemiyorum dersen Kioxia Plus alınabilir.

Eğer sistem kurmayacaksan sadece depolama olacaksa Kioxia da fazlasıyla işini görür. Bu arada eğer anakartinda 4.0 yuvasi yoksa veya doluysa sabrent de 3.0 hızında çalışacak zaten. Ki yok 4.0, B450 kullanıyormuşsun. Kioxia Exceria Plus da alınabilir o halde.

Anladım hocam. Genelde dediğiniz gibi depolama için kullanacağım zaten oyun olarak beamngdrive-Forza Horizon 5-ETS veya rekabetçi klasik oyunları oynuyorum öyle çok bir hızla işim yoksa işimi görsün yarın bir gün sorun çıkartmasın istiyorum. Peki son olarak şu SSD'yi sorayım size fiyatı iyi geldi gen4'müş galiba bu ama işimi görecek gibi duruyor. Alttaki ürünün fiyatı uygun hocam bu peki nasıldır hızdan bağımsız genel olarak dayanıklılık için soruyorum ?

Yeni konular

Geri
Yukarı