M.2 SSD olan sisteme ikinci bir M.2 SSD takabilir miyim?

SnowBlood

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar topladım 240 GB M.2 SSD var ekstra HDD taksam bilgisayarı yavaşlatır mıyım? 2. olarak 2 tane M.2 SSD takabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın modeli bilmiyorum ama birden fazla M.2 slotu mevcut ise doldurulabilir, takılabilir. Öte yandan ikincil disk olarak HDD takarsanız bu depolamada yaptığınız işlemler SSD'den daha yavaş sürecektir. Bilgisayar genel manada yavaşlamaz ama o depolamayla alakalı yaptığınız şeyler size yavaş gelir. Anakart modeli söylerseniz yardımcı olabiliriz.

İkinci bir M.2 yuvası varsa takabilirsin, takacağın HDD sistemi yavaşlatmaz.
MSI B450 GAMING PLUS MAX Anakartım Budur
Anakartınızın modeli bilmiyorum ama birden fazla M.2 slotu mevcut ise doldurulabilir, takılabilir. Öte yandan ikincil disk olarak HDD takarsanız bu depolamada yaptığınız işlemler SSD'den daha yavaş sürecektir. Bilgisayar genel manada yavaşlamaz ama o depolamayla alakalı yaptığınız şeyler size yavaş gelir. Anakart modeli söylerseniz yardımcı olabiliriz.
MSI B450 GAMING PLUS MAX Anakartım Budur
2. Depolama Alanı İstememin Sebebi Oyunlarımı Orada Tutacağım Sadece Oyun İçin Lazım Öyle Söyleyebilirim

Anakartınız 1 adet M.2 slotuna sahip, birden fazla M.2 SSD takmak istiyorsanız PCI-e to M.2 kartına ihtiyacınız var.

Bir tane SSD'niz varsa ve sistem oraya kuruluysa, sisteminize depolama alanı için yeni bir SSD almanıza gerek yok. HDD almanız depolama çözümü için maddi açıdan daha uygun olacaktır.

Geri
Yukarı