M.2 SSD Tavsiyesi

Anakartın m2 SSD destekliyor ama maksimum okuma 1500 yazma hızı ise 1000 MB olmalı. Eğer daha yüksek değerde bir SSD takarsanız bu hızların üstüne çıkamazsınız. İlerde anakartı değiştirme planınız varsa 970 evo ya da plus modeli asla üzmez.

Son düzenleme:
Anakartın M.2 SSD destekliyor ama maksimum okuma 2000 yazma hızı ise 1500 MB olmalı. Eğer daha yüksek değerde bir SSD takarsanız bu hızların üstüne çıkamazsınız. İlerde anakartı değiştirme planınız varsa 970 Evo ya da Plus modeli asla üzmez.

Teşekkür ederim. Son bir ricam önerdiğiniz SATA SSD var mı?

Bunu öneririm. 860 evo ile özellikleri aynı sadece tek bir fark var o da yazma ömrü biraz daha düşük. Eğer çok sık yazma işlemi yapmıyorsanız senelerce gider.

Anakartın m2 SSD destekliyor ama maksimum okuma 1500 yazma hızı ise 1000 MB olmalı. Eğer daha yüksek değerde bir SSD takarsanız bu hızların üstüne çıkamazsınız. İlerde anakartı değiştirme planınız varsa 970 evo ya da plus modeli asla üzmez.
Hocam selamlar. Bu bilgisayar ile 970 Evo Plus'u tam randımanlı kullanabilir miyim?
1589463792245.png

Hocam selamlar. Bu bilgisayar ile 970 Evo Plus'u tam randımanlı kullanabilir miyim?
Eki Görüntüle 562185
1589466170459.png

Tam performans alabilmeniz için gen3 x4 olması gerekiyor. Attığınız ekran görüntüsünde yazmıyor maalesef ama en kötü ihtimalle bile 2500 okuma 2000 yazma alırsınız.

Anakartın M.2 SSD destekliyor ama maksimum okuma 1500 yazma hızı ise 1000 MB olmalı. Eğer daha yüksek değerde bir SSD takarsanız bu hızların üstüne çıkamazsınız. İlerde anakartı değiştirme planınız varsa 970 Evo ya da Plus modeli asla üzmez.

Hocam SSD'yi Arkadaşın attığı Samsung 860Evo siparişini verdim fakat aklım hala M.2 SSD'de kaldı dediğiniz Samsung 970Evo modelini tercih etmeli miydim?

Kullanımıza bağlı. Ben iki SSD'yi de kullandım, hissettiğim farklar şunlar: bilgisayarın açılış hızı ve oyundaki yükleme ekranları. Tabi bunlar atla deve gibi değil 3-5 saniyelik farklar. Normal kullanıma gelirsek hiçbir fark yok. Programlar aynı sürede açılıp kapanıyor. Render vs. profesyonel işlerle uğraşmıyorsanız çokta gerek yok.

Kullanımıza bağlı. Ben iki SSD'yi de kullandım, hissettiğim farklar şunlar: Bilgisayarın açılış hızı ve oyundaki yükleme ekranları. Tabi bunlar atla deve gibi değil 3-5 saniyelik farklar. Normal kullanıma gelirsek hiçbir fark yok. Programlar aynı sürede açılıp kapanıyor. Render vs. profesyonel işlerle uğraşmıyorsanız çok da gerek yok.

İşim gereği render yapıyorum fark yaratıcaksa iptal edip önerdiğiniz M.2 SSD'yi satın alacağım.

Geri
Yukarı