M.2 SSD Uyumlu Anakart Önerisi

autr3

Hectopat
Arkadaşlar, abiler iyi bayramlar öncelikle,

Ben şu an yeni bir bilgisayar topluyorum ancak bir kaç yüz lira para fazla verip Corsair Force Serisi 240GB MP510 SSD[/link] almaya razı oldum. Ancak uyumlu anakart bulamıyorum daha doğrusu nasıl seçimi yapılır, M.2 uyumlu olduğunu nasıl anlarım bilmiyorum. Şu an seçtiğim işlemci Intel I5-9600K, RAM Corsair Vengeance 8 GB DDR4 2400 MHz, ekran kartı ise MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS 6G OC. Düşündüğüm anakart MSI H310M PRO-VDH Plus. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim tekrardan iyi bayramlar dilerim :)

Arkadaşlar, abiler iyi bayramlar öncelikle,

Ben şu an yeni bir bilgisayar topluyorum ancak bir kaç yüz lira para fazla verip Corsair Force Serisi 240GB MP510 SSD[/link] almaya razı oldum. Ancak uyumlu anakart bulamıyorum daha doğrusu nasıl seçimi yapılır, M.2 uyumlu olduğunu nasıl anlarım bilmiyorum. Şu an seçtiğim işlemci Intel I5-9600K, RAM Corsair Vengeance 8 GB DDR4 2400 MHz, ekran kartı ise MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS 6G OC. Düşündüğüm anakart MSI H310M PRO-VDH Plus. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim tekrardan iyi bayramlar dilerim :)
M2 portu genelde B360 anakartlarda olur. H310 anakartlarda genelde M2 portu olmuyor. Bu arada 9600K o sistem için fazla değil mi ? Bana gereksiz gibi geldi. 9400f tercih edip 1660ti alabilirsiniz. 9600K için Z serisi anakart gerekli onlar da 700 TL den başlıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı