M.2 SSD vidası olmadan montaj nasıl yapılır?

M2 Vidası

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston Nv2 SNV2S/500G
M.2 SSD aldım ve dağıtımda şu an gelince montajını yapacağım. Ama anakartımda ve şu an kullandığım SSD'nin kutusunda herhangi bir vida yok ve Kingston SSD'lerde vida çıkmıyor diye biliyorum. Yani kısaca elimde vida yok. Nasıl montajını yapabilirim?

SSD'yi geçici olarak vidalamadan da kullanabilirsin, havada kalır ama sorun olmaz. Ya da elektrik bandıyla da somunun olduğu kısımdan bantlayabilirsin. Ya da attığım linkten vida al.

SSD'yi geçici olarak vidalamadan da kullanabilirsin, havada kalır ama sorun olmaz. Ya da elektrik bandıyla da somunun olduğu kısımdan bantlayabilirsin. Ya da attığım linkten vida al.

Nalburadan 1mm çapında vida alabilirsiniz. Genellikle standard ölçü oluyor.

Hocam evde bayağı vida var onlardan küçük olanları denesem olanla kullansam sorun olur mu?

Hocam evde bayağı vida var onlardan küçük olanları denesem olanla kullansam sorun olur mu?
Elbette deneyebilirsiniz. Bir cetvel yardımıyla vida ucunu da ölçebilirsiniz. Vida yuvasında denerken dikkatli olun yalnız; tornavidayı hiç bastırmadan döndürün, eğer denediğiniz vida gerektiğinden büyükse ve kayarsa istemeden anakarta zarar verebilir.

Elbette deneyebilirsiniz. Bir cetvel yardımıyla vida ucunu da ölçebilirsiniz. Vida yuvasında denerken dikkatli olun yalnız; tornavidayı hiç bastırmadan döndürün, eğer denediğiniz vida gerektiğinden büyükse ve kayarsa istemeden anakarta zarar verebilir.

Dene, oluyorsa sıkıntı yoktur.

Aynı şey dün başıma geldi anakartin kasaya monte edilen vidasini kullanmak zorunda kaldım. Normalde kendi orijinal vidası olur.

Sağ olun hocam hepinize teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı