M.2 SSD Windows kuruluyor ancak sürekli BIOS ekranına atıyor

Mustafa Şengür

Hectopat
Merhaba öncelikle.

Yeni bir sistem topladım M.2 SSD olarak elimde Samsung EVO 980 Pro modeli bulunmakta, SSD'ye Windows kurduktan sonra bilgisayar tekrardan kendini başlattığında beni direkt tekrardan Windows kurulum ekranına atmakta USB flashı çıkarttığımda ise bu sefer BIOS ekranına atıyor ne kadar denesem de hep aynı sonuçla karşılaştım. Daha önceki sistemimde yine bu SSD kullanıyordum ancak sadece depolama alanı olarak Windows başka bir M.2 SSD üzerine kuruluydu, elimde bir HDD bulunmakta Windows'u ona rahat bir şekilde kurabiliyorum Windows ekranı geliyor ancak bir türlü M.2 SSD ile açamadım. Hard diski çıkartıp sadece M.2 SSD ile denedim ama sonuç hep aynı oldu, M.2 SSD BIOS üzerinde görünüyor ancak birincil olarak başlatamıyorum MSI anakart ilk defa kullanıyorum BIOS ekranına çok hakim değilim. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

İyi sosyaller.

Biostan sıralamayı kontrol et en üste getir ssdyi. Secure boot keyleri sil veya factory restory vb. yazan seçenek varsa onu tıklayarak başa çevir. Yeniden başlat olmazsa secure boot kapat öyle dene. Başka m2 slotu varsa oraya takarak da dene taktığın slot bootable slot olmayabilir belki.
Edit: karmaşık geldiyse direk biosu fabrika ayarlarına sıfırla.

Eminim hocam fotoğrafta olduğu gibi.

BIOS'tan sıralamayı kontrol et en üste getir SSD'yi. Secure Boot keyleri sil veya factory restory vb. yazan seçenek varsa onu tıklayarak başa çevir. Yeniden başlat olmazsa Secure Boot kapat öyle dene. Başka M.2 slotu varsa oraya takarak da dene taktığın slot bootable slot olmayabilir belki.
Edit: Karmaşık geldiyse direk BIOS'u fabrika ayarlarına sıfırla.

En üst kısımda maalesef SSD gözükmemekte UEFI hard disk bulunuyor sadece.

Dosya Ekleri

• 17117559764527691955816428601095.jpg
    17117559764527691955816428601095.jpg
    231,6 KB · Görüntüleme: 7
Boot seçeneklerinde M.2 seçeneği gözükmüyor maalesef mevcut olanlar şu şekilde;

UEFI hard disk.
UEFI USB hard disk.
UEFI USB CD/DVD
UEFI USB Floppy.
UEFI USB key.
UEFI CD/DVD
UEFI network.

Hocam su an icinde M.2'nin Windows var mı?

Geri
Yukarı