M.2 SSD yanınaHDD mi normal SSD mi alınmalı?

Bora_Türkiye

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben ileri bir zaman bilgisayar toplayacağım fakat çok ileri bir zaman 2024-2023 gibi şu an parçaları düşündüm sadece depolama birimleri geldi şimdi her türlü M.2 SSD alacağım ve yanına SSD mi alayım HDD mi bunu karar veremedim alacağım disk 2TB olacak 2TB SSD'ler 2500TL 2TB HDD'ler 500 TL falan oyunlarda uçurum bir fark olur mu bu 2 şeyin arasında sırf SSD diye 2000TL daha çok para verilir mi?

@Silinen üye piyasaya sürülen dizüstü bilgisayarların %80'i sadece SSD ile piyasaya sürülüyor. Hazır masaüstü sistemlerde bile durum çok benzer. Günümüzde bile kullanımı düşük, ikinci tercih durumunda. Dediğim zor değil, geldi bile.
Ama çoğu şirket hala HDD tercih ediyor, kaliteli bir 1 TB SATA III SSD 870 lira civarlarındayken, 1 TB kaliteli bir HDD 250 tl civarlarında.

Arkadaşlar merhaba ben ileri bir zaman bilgisayar toplayacağım fakat çok ileri bir zaman 2024-2023 gibi şu an parçaları düşündüm sadece depolama birimleri geldi şimdi her türlü M.2 SSD alacağım ve yanına SSD mi alayım HDD mi bunu karar veremedim alacağım disk 2TB olacak 2TB SSD'ler 2500TL 2TB HDD'ler 500 TL falan oyunlarda uçurum bir fark olur mu bu 2 şeyin arasında sırf SSD diye 2000TL daha çok para verilir mi?

O zamana kadar ne olur bilemem ama ben de üstteki arkadaş gibi 120 GB SSD alıp Windows'u kurmak diğer programları 1 TB HDD'ye kurmaktan yanayaım çünkü HDD'ler günlük kullanımda çok büyük zaman kaybına yol açıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı