M.2 SSD'nin bağlantısı kopuyor

Auie

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 970 EVO m2
Anakart
MSI MPG B550 Gaming Carbon WIFI
Merhaba, Öncelikle problem yeni işlemci soğutucu montajından sonra başladı. Bazen M.2 SSD'yi görmüyor ya da M.2 SSD'deki oyunları oynarken başlatmadan sonra kapanma sorunu oluyor. Yeniden başlattıktan sonra hiç problemsiz şekilde çalışıyor. Diğer disklerde sorun yaşamıyorum.

Merhaba, öncelikle problem yeni işlemci soğutucu montajından sonra başladı. Bazen M.2 SSD'yi görmüyor ya da M.2 SSD'deki oyunları oynarken başlatmadan sonra kapanma sorunu oluyor. Yeniden başlattıktan sonra hiç problemsiz şekilde çalışıyor. Diğer disklerde sorun yaşamıyorum.

Yerinden oynatmış olabilirsiniz ya da darbe almış olabilir. İnşallah ilk seçenektir hocam :D yerinden oıynadıysa eğer takmayı biliyorsanız bir sökün vidasını çıkarın tekrar tam yerleştirip bakın derim.

Merhaba, Öncelikle problem yeni işlemci soğutucu montajından sonra başladı. Bazen M.2 SSD'yi görmüyor ya da M.2 SSD'deki oyunları oynarken başlatmadan sonra kapanma sorunu oluyor. Yeniden başlattıktan sonra hiç problemsiz şekilde çalışıyor. Diğer disklerde sorun yaşamıyorum.
SSD'yi sabitleyen vidada veya slotta problem olabilir.

Slotta varsa yapacak bir şey olur mu hocam kazara slotu bozsak? Bence arkadaş ilk basityolu denesin çıkar takla belki çözülür.
Hocam slotta sorun varsa bence de olmaz. İşlemci pini gibi diye biliyorum ben o slot yapılarını. Sizin dediğiniz tak çıkar yapmak ve vidayı kontrol etmek ilk yapılması gereken şeylerden bence.

Yerinden oynatmış olabilirsiniz ya da darbe almış olabilir. İnşallah ilk seçenektir hocam :D yerinden oıynadıysa eğer takmayı biliyorsanız bir sökün vidasını çıkarın tekrar tam yerleştirip bakın derim.

Teşekkür ederim. Kasayı açıp tüm vidaları kontrol edeceğim. Benimde aklıma gelen ilk düşünce buydu. Yinede PC'yi yeniden açınca düzelmesinden dolayı danışmak istedim. Sıvı soğutucuyu takarken bir dünya kablolama yapmam gerekti. Anakartta 2 tane m2 yuvası var, 2 normal ssd sata kablosununda yerini değiştirdim. Kanal çakışması ile ilgili bir durum olamaz sanırım

Teşekkür ederim. Kasayı açıp tüm vidaları kontrol edeceğim. Benimde aklıma gelen ilk düşünce buydu. Yinede PC'yi yeniden açınca düzelmesinden dolayı danışmak istedim. Sıvı soğutucuyu takarken bir dünya kablolama yapmam gerekti. Anakartta 2 tane m2 yuvası var, 2 normal ssd sata kablosununda yerini değiştirdim. Kanal çakışması ile ilgili bir durum olamaz sanırım
Hocam konu teknolojiye gelince her şey olabilir. Peki sorununuz düzeldi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı