HDD bağlantısı kopuyor

Kanekiyi severim

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate 1 TB
PC'yi yeni açtığımda duruyor içindeki oyunları oynarken sıkıntı olmuyor ama diske bir şey yüklemeye çalışırken ya da diskten dosya aktarımı yapmaya çalıştığımda işlem yarıda kesiliyor ve disk kayboluyor yeniden başlatınca geri geliyor ve aynı sekilde kayboluyor. İnternette net bir çözüm bulamadım varsa bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden öğrenebilirim? Hocam sorunun diskte olduğunu.

500 GB HDD vardı bende format atarken disk kayboldu bir geliyordu bir gidiyordu diski çıkarıp başka disk taktim direk gördü megerse disk bozukmuş HD Tune ile tarayin diski eğer kırmızı gösterdigi yerler varşa bozukluk vardir diskte.

500 GB HDD vardı bende format atarken disk kayboldu bir geliyordu bir gidiyordu diski çıkarıp başka disk taktim direk gördü megerse disk bozukmuş HD Tune ile tarayin diski eğer kırmızı gösterdigi yerler varşa bozukluk vardir diskte.

Hocam taramada bir sorun çıkmadı. Bazı yerlerde kabloyla alakalı olabileceğini söyleyenler var kabloyla alakalı olabilir mi?

Benim laptopta da aynı sorun vardı. İkinci diskin bağlantısı sürekli kesiliyordu. Kapatıp açınca geri geliyordu. Cihazı servise verdim anakartı değiştirdiler.

Yani anakarta bir bakın derim.

Hocam taramada bir sorun çıkmadı. Bazı yerlerde kabloyla alakalı olabileceğini söyleyenler var kabloyla alakalı olabilir mi?

Benim diski HD Tune'le taramıştım saglık 100'dü kırmızı da yoktu ama arıza verdi tamamen dogru olmayabiliyor daha sonra dolaptan sattım bozuk diski adam çaliştirmiş kartını değiştirmiş bozuk olanla yeni kart takmış büyük ihtimal disk de var bir şeyler. Kablodan olacağını sanmam kablalolar o kadar kolay bozulmaz. Denemek isterseniz kasayı açın CD DVD ROM kablosuyla hard disk kablosunun yerlerini değiştirin öyle deneyin bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı