M.2 türler arası girişler farklı mıdır?

Hocam, Acer forum sitesinde de sadece M.2 SATA demişler. Bizde açılan eski bir konuda da NVMe'yi görmemiş.

Peki HWiNFO'dan kesin sonuç öğrenebilir miyim? Şu an sitesindeyim ınstaller, portable falan yazıyor hangisini indirmeliyim?

Hocam, bence Acer forum daha garanti. Zaten bizde de konusu açılmış. Cihaz görmemiş. NVMe destekli yuvalarda genelde 3 adet farklı vida oluyor. Farklı boylar için. En azından benim gördüğüm kadarıyla böyle.

@ValderZ bu arada port desteklemiyor dese de @Yener K. tam hız alamazsın diyor anladığım kadarıyla. Çünkü SSD porta uyacaktır. Sen yine de ileriye dönük olması için NVMe SSD alabilirsin.
Hocam, bazen görmeme durumu da olabiliyor. Bu sebeple M.2 SATA olması daha iyi olur. İade falan uğraşmak zor oluyor. Görmeme sebebi BIOS da olabiliyor.

Hocam, bazen görmeme durumu da olabiliyor. Bu sebeple M.2 SATA olması daha iyi olur. İade falan uğraşmak zor oluyor. Görmeme sebebi BIOS da olabiliyor.

Hocam biraz konuyu hortlatmış olacağım ama iletim protokolü AHCI olan bir NVMe SSD alsam şunun gibi:

Çalışır mı?

Çalışacağını düşünüyorum çünkü diğer tüm NVMe SSD'lerin iletim protokolü NVMe iken bununki AHCI yani SATA SSD'ler ile ayni.

Yeni konular

Geri
Yukarı