M&B Warband Diplomacy 4. Litdum Suno Leydisi ile evlenememek

Mhmmt

Centipat
Kalradya'daki en yüksek nama sahip kişiyim. (1690) İhtilafım da 0. 3 Şehir 3 Kale ile Svadyanın en çok toprağa sahip mareşalıyım. Kraliçe İsolla ile ilişkim 100 fakat evlenme konusu olduğunda eş hükümdar olmaya yeterli meşruiyetin yok, seninle evlenmek taht iddiamı zayıflatır diyor. Kral olmak için ne yapmalıyım?

Oyunda isolla ile değil evlenme, iş birliği bile yapılmıyor oyun izin vermiyor maalesef.

Svadyayı eledikten ve İsolla kraliçe olduktan sonra seninle aynı diyaloğu bana da söyleyerek evliliği reddediyor. Bunu çözmek için internette krallık yok edildikten sonra en az 2 hafta mareşal kalıp, sonra istifa etmek gerektiğini söylüyorlar. Çünkü bizimle mareşal iken evlenmiyormuş. Ayrıca başka derebeyi bizden daha iyi bir durumda olmamalıymış. Ben bunu denemedim. Kendi deneme-yanılma yoluyla bulduğumu yaptım.

Benim yöntemde de seninkine benzer şekilde yemin bozma var. Ama benimkinde yemini bozup, ardından evlenme teklif edince kabul ediyor. (İlişki yüksek olmalı.) Bu yöntemde de iki alt başlık var:

a- Mülklerini kaybederek yemini bozmak.
b- Mülklerini elinde tutarak yemini bozmak.

Mülklerini kaybederek yemini bozunca İsolla ile daha az ilişki kaybediyoruz. (100'den 80'e düşüyor.) Krallık ve diğer derebeyleriyle alakalı daha az olumsuz etki oluyor. Ancak ele geçirilen topraklar boşa gidiyor. İsolla evlilik teklif teklifimizi kabul ediyor ve tören sahnesinden sonra eş hükümdar rolünü alıyoruz.

Mülklerimizi elimizde tutarak yemin bozma seçeneğinde daha fazla ilişki kaybediyoruz. (100'den 60'a düşüyor.) Ayrıca diğer derebeyleri ve krallık üzerinde de olumsuz etki oluyor. Yine de evlenme seçeneği çıkıyor. Evlendikten sonra olumsuz etkiler kayboluyor. Bu kısımda eğer yemini bozduktan sonra İsolla ile konuşmadan şehirden çıkarsanız, krallıksız mülk sahibi olduğunuz için krallık kurma seçeneği geliyor. O yüzden çıkmayın ve direkt İsolla ile tekrar konuşun. Konuştuktan sonra ikinci defa konuşup töreni başlatmazsanız ve şehirden çıkarsanız yine krallık kurma seçeneği geliyor. Krallık kurduktan sonra Svadya ile otomatik olarak düşman oluyorsunuz. Ardından İsolla'nın bulunduğu şehre tıklayıp görüşme isteğinde bulunup İsolla ile konuşursanız evlenme diyaloğu geliyor. Böyle yapınca tören videosu skiplenmiş oluyor ve kurduğunuz krallık iptal edilerek Svadyaya eş hükümdar ilan ediliyorsunuz. Evet, bu yöntem fazlasıyla buglu. 🤣
Evlilik tören videosunu atlamamak için yemini bozduktan ve evlilik telif ettikten sonra ikinci defa diyaloğa girip direkt törene geçip videoyu izleyebiliyorsunuz. Ardından şehirden çıkınca yine krallık kurma ekranı geliyor ama neyi seçerseniz seçin hiçbir işlevi olmuyor. Ayrıca bu tekniği uygularsanız mareşal olarak kalmaya devam ediyorsunuz. Eğer töreni skiplerseniz mareşallik iptal oluyor. Evet, saçma bir bug daha ama böyle olduğunu gördüm. Ancak ilişkileriniz iyiyse tekrardan mareşal seçiliyorsunuz. Mesela ben denemek için 1-2 gün bekledim ve tekrar mareşallik teklifi aldım.

Bu yöntemlerin hepsi aslında buglu gibi. Çünkü mülkleri kaybetsen de elinde tutsan da evlilik teklif ederkenki diyalog aşağıdaki görseldeki gibi görünüyor.
1.jpg

Geri
Yukarı