M&B Warband yeni kayıt taktikleri

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir Warband oyuncusu olarak (28s) oyunu tamamen olmasa da biraz kavradım. Fakat aklıma takılan sorular var;
1- Hangi krallıkla oynamalıyım, en zevklisi hangisi?
2- Derebeyi olmalı mıyım?
3- Fethettiğim kaleleri dostlarına veriyorlar, bağlılık yeminimi bozmalı mıyım?
4- Ordumu nasıl en iyi hale getiririm?
Teşekkür ederim.

1-) Ben genellikle Svadya veya Sarranid olmanızı tercih ederim. Biraz daha güçlü olabiliyorlar. Vaegir de olabilirsiniz.
2) Olursanız daha rahat para kasarsınız çünkü elde edeceğiniz şehirler ve köylerin gelir kaynakları var.
3) Taraftar toplayabilirsiniz kendinize. Örneğin krallık yeni bir kent fethettiğin de tek tek lordları gezip "Sizle konuşmak istediğim bir konu var" butonundan "... toprak hakkındaki düşüncenizi değiştirebilir miyim? Beni destekleyin." yapabilirsiniz. Ne kadar çok taraftar alırsanız o kadar kendinize toprak verilme ihtimali artar.

4) Rütbe atlatın, her birimden askeriniz olsun. Ağırlık olarak piyade, biraz okçu, bir az süvari.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir Warband oyuncusu olarak (28s) oyunu tamamen olmasa da biraz kavradım. Fakat aklıma takılan sorular var;
1- Hangi krallıkla oynamalıyım, en zevklisi hangisi?
2- Derebeyi olmalı mıyım?
3- Fethettiğim kaleleri dostlarına veriyorlar, bağlılık yeminimi bozmalı mıyım?
4- Ordumu nasıl en iyi hale getiririm?
Teşekkür ederim.
1- Ben Nord krallığıyla oynuyordum genellikle ve gayet zevkliydi.
2- Derebeyi olursanız zamanla daha fazla toprak sahibi olursunuz ve doğru oranda paranız da artar.
3- Dostlarına değil aralarının iyi olduğu kişilere veriyorlar. Yani tüm krallığa bağlı kişilerle aranızı iyi tutarsanız bir kale veya şehir fethedildiğinde hepsini tek tek seni desteklemelerine ikna edebilirsin.
4- Ordun zamanla iyi hale gelecektir fakat morallerini yüksek tutmaya özen göster ve her zaman geliştir.

1-) ben genellikle svadya veya sarranid olmanızı tercih ederim. Biraz daha güçlü olabiliyorlar. Vaegir de olabilirsiniz.
2) olursanız daha rahat para kasarsınız çünkü elde edeceğiniz şehirler ve köylerin gelir kaynakları var.
3) taraftar toplayabilirsiniz kendinize. Örneğin krallık yeni bir kent fetih ettiğin de tek tek lordları gezip "sizle konuşmak istediğim bir konu var" butonundan "... Toprak hakkındaki düşüncenizi değiştirebilir miyim? Beni destekleyin." yapabilirsiniz. Ne kadar çok taraftar alırsanız o kadar kendinize toprak verilme ihtimali artar.

4) rütbe atlatın, her birimden askeriniz olsun. Ağırlık olarak piyade, biraz okçu, biraz süvari.

Kime vereceksiniz dediğimde ona buna vereceğim aramızı bozmak istemiyorum diyorlar. Garip.

1- ben nord krallığıyla oynuyordum genellikle ve gayet zevkliydi.
2- derebeyi olursanız zamanla daha fazla toprak sahibi olursunuz ve doğru oranda paranız da artar.
3- dostlarına değil aralarının iyi olduğu kişilere veriyorlar. Yani tüm krallığa bağlı kişilerle aranızı iyi tutarsanız bir kale veya şehir fethedildiğinde hepsini tek tek seni desteklemelerine ikna edebilirsin.
4- ordun zamanla iyi hale gelecektir fakat morallerini yüksek tutmaya özen göster ve her zaman geliştir.

Ordularım genelde maksimum seviyede oluyor ve moraller mükemmel oluyor. Benim merak ettiğim hangi birlikten ağırlıklı kullanmalıyım hocam.

Kime vereceksiniz dediğimde ona buna vereceğim aramızı bozmak istemiyorum diyorlar. Garip.

Bildiğim kadarıyla 20 ve üstü ilişkide sizi desteklemeye başlıyorlar.
Derebeyi olursanız savaş zamanlarında mareşaliniz ile birlikte yaptıkları her savaşa katılın. Daha sonra birlikte savaşa katıldığınız kişilerin yanına gittiğinizde "X kalesinin önünde düşmanla omuz omuza çarpışmamızı unutmayacağım" tarzı şeyler deyip ilişkinizi arttırıyorlar hızlıca ilişki kasabilirsiniz böylece.

Ordularım genelde maksimum seviyede oluyor ve moraller mükemmel oluyor. Benim merak ettiğim hangi birlikten ağırlıklı kullanmalıyım hocam.

O konuda "Kesin şöyle yaparsan hep kazanırsın" diyebileceğim kadar bir bilgim yok fakat savaş esnasında ben fazlaca okçu kullanıp onları dağ tarzı yerlere konuşlandırıp kolayca kazanıyordum savaşları.

Lordları da esir almayın serbest bırakın onur kazanın onur çok önemli ama esir almazsanız barış yapmak istemiyorlar. Savaşı bitirmek istiyorsanız esir alın.

Bildiğim kadarıyla 20 ve üstü ilişkide sizi desteklemeye başlıyorlar.
Derebeyi olursanız savaş zamanlarında mareşaliniz ile birlikte yaptıkları her savaşa katılın. Daha sonra birlikte savaşa katıldığınız kişilerin yanına gittiğinizde "X kalesinin önünde düşmanla omuz omuza çarpışmamızı unutmayacağım" tarzı şeyler deyip ilişkinizi arttırıyorlar hızlıca ilişki kasabilirsiniz böylece.

O konuda "kesin şöyle yaparsan hep kazanırsın" diyebileceğim kadar bir bilgim yok fakat savaş esnasında ben fazlaca okçu kullanıp onları dağ tarzı yerlere konuşlandırıp kolayca kazanıyordum savaşları.

Hocam 15 askerle bile her savaşa katılıyorum ama gönüllerini alamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı