M1 Air vs M2 Air

M2 performans olarak daha iyi fakat şöyle bir durum var; Air'lar testlerde 104 derecelere kadar M2 konfigrasyonu ile birlikte görüyor. Kullanım amacınıza istinaden bütçe dahilinde pro bakmanızı öneririm.

Bkz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

M2 Air çok daha iyi bütçe problemi yoksa ancak M2'lerde 256 GB modeller aşırı yavaş ve 8 GB Ram mantıklı değil artık pek. O yüzden 16+512 alın.

M.2 performans olarak daha iyi fakat şöyle bir durum var; Air'lar testlerde 104 derecelere kadar M.2 konfigrasyonu ile birlikte görüyor. Kullanım amacınıza istinaden bütçe dahilinde Pro bakmanızı öneririm.

Bkz:

Hocam fanlari yoktu nasıl çıkıyor bu sicakliklara.

Sıcaklıktan korkmanıza gerek yok Apple istediği için o sıcaklıklarda uzun süre kalıyor. Problem olduğunu düşünmedikleri için o sıcaklıkları görünce bir süre hız düşürmeden devam ediyor.

Maalesef fanları olmadığı için düzgün bir soğutmaya yeterli olmuyor. Air modellerinde bazı modeller maalesef bence başarısız. Kendim medya bilgisayarı olarak i3 Macbook Air 2020 kullanıyorum.Sözde fan var lakin bakır borular ile cpu ya bağlı değil. Bildiğiniz güç kablosu ile bağlamışlar içeride sirkülasyon yapıyor. Çözümü ise cpu ile kapağı arasına 0.5 mm shimm ve thermal pad'i en üstüne yapıştırarak ısıyı dağıtarak buldum. Yukarıda hız düşürmeden devam ediliyor şeklinde cevap gelmiş fakat insan kullanıyor sonuçta bilgisayarı. Ben ne iş yaparsam yapayım 80 üzerine çıkmasını makul bulmuyorum. Tercih tamamen sizin.

Maalesef fanları olmadığı için düzgün bir soğutmaya yeterli olmuyor. Air modellerinde bazı modeller maalesef bence başarısız. Kendim medya bilgisayarı olarak i3 Macbook Air 2020 kullanıyorum.Sözde fan var lakin bakır borular ile cpu ya bağlı değil. Bildiğiniz güç kablosu ile bağlamışlar içeride sirkülasyon yapıyor. Çözümü ise cpu ile kapağı arasına 0.5 mm shimm ve thermal pad'i en üstüne yapıştırarak ısıyı dağıtarak buldum. Yukarıda hız düşürmeden devam ediliyor şeklinde cevap gelmiş fakat insan kullanıyor sonuçta bilgisayarı. Ben ne iş yaparsam yapayım 80 üzerine çıkmasını makul bulmuyorum. Tercih tamamen sizin.
M1 ile sizin cihaz arasında çok fark var ama bayağı sorunlu seriye denk gelmişsiniz geçmiş olsun :(

Geri
Yukarı